Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

modalitate de angajare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AUTORITATI PUBLICE LOCALE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
petrut
Nou venit

Data înscrierii: 21/Sep/2008

MesajTrimis: Dum Sep 21, 2008 2:05 pm    Titlul subiectului: modalitate de angajare Răspunde cu citat (quote)

buna ziua!
sunt nou pe forum dar as dori dac ma puteti ajuta in legatura cu modalitatea de angajare a coordonatorului de proiect si contabilului din cadrul unui proiect finantat de FRDS.
MENTIONEZ ca ambii sunt angajati in primarie rurala, suntem personal contractul . care este modalitatea de angajare in acest proiect, ar fi fost mai simplu cred daca am face un act aditional la contractul de munca , dar nu avem contracte de munca , jurista din cadrul unitatii spune ca atunci cand noi am fost angajati in primarie , angajarea se facea pe dispozitia primarului .
in concluzie suntem angajati prin dispozitia primarului in cadrul primariei, dar in cadrul proiectului ce modalitatate de angajare exista?
va rog mult sa ma ajutati!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Dum Sep 21, 2008 2:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca esti angajat la primarie poti sa uiti de orice fel de alta colaborare...

1. Esti angajat cu carte de munca. Primarul, prin dispozitie a dispus angajarea ta, dar asta e una si contractul individual de munca e alta! Daca juristul primariei ti-a spus ca ai fost angajat pe baza dispozitiei primarului si ca asta tine loc de contract individual de munca, atunci resepctivul e un idiot.

2. In cadrul proiectului finantat de FRDS ca si angajat al primariei nu poti fi platit suplimentar din bugetul proiectului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
petrut
Nou venit

Data înscrierii: 21/Sep/2008

MesajTrimis: Dum Sep 21, 2008 6:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din cate stiam eu , nu pot fi platiti functionarii publici dar personalul contractual din cadrul primariei nu este incompatibil. sau gresesc?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
claudiavatatitan
Nou venit

Data înscrierii: 16/Sep/2010

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 3:56 pm    Titlul subiectului: Angajare echipa de management Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!
Firma la care lucrez a accesat doua proiecte din fonduri europene, iar eu fac parte din echipa de management pe unul din proiecte, impreuna cu ceilalti colegi ai mei.
Deja am intampinat o problema in legatura cu contractele noastre de angajare pe timp partial, in cadrul acestor proiecte.
ITM -ul nu vrea sa le vizeze, deoarece sustin ca nu sunt legale, pentru ca o persoana nu poate detine mai multe functii in aceeasi firma, desi contractele de munca sunt part-time, pe proiectele respective.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat?!
In baza a ce se poate angaja echipa de management: contract de munca part-time, conventie civila sau act aditional la contractul de baza din cadrul companiei?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AUTORITATI PUBLICE LOCALE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum