Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

acordul de parteneriat intr-un proiect strategic

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
fotopoulou
Solicitant

Data înscrierii: 01/Ian/1970
Locație: Atena

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 11:15 am    Titlul subiectului: acordul de parteneriat intr-un proiect strategic Răspunde cu citat (quote)

As dori sa-mi raspunda cineva la aceasta intrebare :

Poate fi semnat Contractul de partenariat inainte de depunerea electronica a cererii de finantare? Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 12:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai, contractul de parteneriat nu trebuie sa-l atasezi la cererea de finantare?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
fotopoulou
Solicitant

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 12:19 pm    Titlul subiectului: Contract de Parteneriat Răspunde cu citat (quote)

Da, stiu, dar intreb daca pot sa-l completez si sa-l imprim inainte de trimiterea electronica a proiectului
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 12:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca trebuie atasat la cererea de finantare evident ca trebuie semnat inainte altfel nu are nicio valoare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
fotopoulou
Solicitant

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 12:36 pm    Titlul subiectului: Acord de Parteneriat Anexa 7 Răspunde cu citat (quote)

Da, dar dupa cum se cere in cererea de finantare, Acordul de Parteneriat-Anexa 7 a cererii, se trimite in termen de 5 zile de la trimiterea electrinica a proiectului. Intreb daca trebuie sa descarc Acordul de Parteneriat inainte de trimiterea electronica a proiectului. Asta trebuie sa-l semneze partenerii samd...
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 1:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La care masura de interventie ai gasit tu sa scrie ca Acordul de parteneriat trebuie trimis in termen de cinci zile dupa depunerea cerererii de finantare?

DIn contra, la cate masuri am studiat eu, pe la toate scrie clar, si chiar se insista: Atentie! Lipsa Acordului de parteneriat ca anexa la Cererea de finantare conduce automat la respingerea cererii de finantare.

Sau poate n-am inteles eu bine problema ridicata de tine. Cumva e vorba de cum sa depui Acordul de parteneriat dupa semnare si stampilare in forma electronica?
Sus
fotopoulou
Solicitant

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 1:10 pm    Titlul subiectului: Acord de Parteneriat Răspunde cu citat (quote)

Vezi Ghid Solicitant pentru proiecte strategice POS DRU din luna iulie, respectiv pentru apelul de cereri de proiecte de pe data de 8 iulie 2008 cu termen de trimitere pe data de 12/09/2008.. Ei spun ca Acordul de Parteneriat se descarca si se se semneaza si
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 1:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai exact din POS DRU care axa, care masura?
Sus
fotopoulou
Solicitant

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 2:50 pm    Titlul subiectului: TVA a cheltuielilor eligibile din proiect Răspunde cu citat (quote)

A[b]s vrea sa va mai intreb :

In legatura cu cheltuiala cu TVA a cheltuielilor eligibile din cadrul proiectului, care se considera ca si cheltuiala neeligibila

- in cadrul Bugetului estimativ al proiectului, unde mentionam cheltuielile cu TVA ?
[/b]

-Si cat la suta este TVA-ul?
Sus
fotopoulou
Solicitant

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2008 3:04 pm    Titlul subiectului: Axa prioritara Răspunde cu citat (quote)

In legatura cu Axa Prioritara 5.1
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Joi Iul 31, 2008 7:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da ai avut dreptate, in Ghidul solicitantului la Masura 5.1 POS DRU (strategice) scrie clar (pagina 8 ) ca cererea de finantare se depune online iar Acordul de parteneriat insotit de restul actelor (pagina 9) vor fi trimise prin servicii de curierat in maxim 5 zile.

Revenind la intrebarea din deschiderea topicului, si anume cand semnezi Acordul de parteneriat, poate fi semnate inainte, dupa sau in timp ce... Very Happy depui cererea de finantare online, insa ai grija sa te incadrezi in termenul de 5 zile in care acesta trebuie sa ajunga la destinatar.
Sus
fotopoulou
Solicitant

MesajTrimis: Joi Iul 31, 2008 9:37 am    Titlul subiectului: Re: TVA a cheltuielilor eligibile din proiect Răspunde cu citat (quote)

fotopoulou a scris:
A[b]s vrea sa va mai intreb :

In legatura cu cheltuiala cu TVA a cheltuielilor eligibile din cadrul proiectului, care se considera ca si cheltuiala neeligibila

- in cadrul Bugetului estimativ al proiectului, unde mentionam cheltuielile cu TVA ?
[/b]

-Si cat la suta este TVA-ul?
Sus
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 31, 2008 4:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

TVA se pune pe colana cu cheltuieli neeligibile
- TVA e 19%
fotopoulou
Solicitant

MesajTrimis: Joi Iul 31, 2008 4:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

19% pentru toate achzitiile din cadrul proiectului?

Stie cineva care este legea din Codul Fiscal?
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum