Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Consultanta Proiecte Tip fonduri structurale nerambursabile
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

S?Âźnt interesat de finan????ri nerambursabile pentru:
Agricultur??
33%
 33%  [ 7 ]
Turism
28%
 28%  [ 6 ]
Altele ( resurse umane, energie alternativa, protectia mediului etc)
38%
 38%  [ 8 ]
Voturi totale : 21

Autor Mesaj
ebi
Senior

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun Iun 09, 2008 8:16 pm    Titlul subiectului: Consultanta Proiecte Tip fonduri structurale nerambursabile Răspunde cu citat (quote)

Oferim servicii complete de consultanĂŸĂŁ pentru accesarea fondurilor nerambursabile: Studii de fezabilitate, documentaĂŸie pentru avize Âși acorduri, cerere de finanĂŸare, proiectare, asistenĂŸĂŁ pentru derularea proiectelor.....
Din motive de operativitate preferĂŁm Ăźn aceastĂŁ lunĂŁ (iunie) clienĂŸi interesaĂŸi de proiecte de tipul celor pe care deja le-am finalizat pentru alĂŸi beneficiari Âși despre care considerĂŁm cĂŁ trebuie realizate cĂźt mai repede pentru a avea Âșansele maxime de reuÂșitĂŁ:

FEADR 121
a. Sere de la 5 000 mp la 20 000 mp. Particularizare dupĂŁ cerinĂŸele beneficiarului.
b. Ferme de oi/capre.

POSCCE
a. AP 2, DMI 2.3, Operatiunea 1:Sprijin pentru start-up-urile si spin-off-urile inovative

POR
a. AP 3, DMI 3.2: Reabilitarea /modernizarea / dezvoltarea si echiparea infrastructurii serviciilor sociale

Ultima modificare efectuată ebi la Lun Feb 09, 2009 5:13 pm, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ebi
Senior

MesajTrimis: Mar Iun 24, 2008 12:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum ne putem angaja Âși la:
* Pensiuni turistice rurale sau agroturistice.
CondiĂŸii minime pe care trebuie sĂŁ le ĂźndeplineascĂŁ viitorii beneficiari pentru a demara negocierile:
1. SituaĂŸia juridicĂŁ clarificatĂŁ a terenului pe care urmezĂŁ a fi amplasatĂŁ construcĂŸia.
2. ExistenĂŸa unui contract legal valabil de cedarea folosinĂŸei terenului (preferabil pe minimum 10 ani) Ăźntre proprietarii terenului Âși persoana juridicÂș (preferabil societate comercialÂș) ce intenĂŸioneazĂŁ sĂŁ acceseze fonduri nerambursabile.
3. Copie a bilanĂŸului depus la finanĂŸe din care sĂŁ rezulte cĂŁ persoana juridicĂŁ Ăźn cauzĂŁ nu a Ăźnregistrat pierderi la finele anului 2007 sau copie a cerificatului de Ăźnregistrare fiscalĂŁ din care rezultĂŁ cĂŁ a fost ĂźnfiinĂŸatĂŁ Ăźn 2008. Certificat de urbanism pentru "Construirea unei pensiuni turistice Ăźn localitatea........"

Ultima modificare efectuată ebi la Lun Mar 09, 2009 3:42 pm, modificat de 2 ori în total
Sus
hauser
Solicitant

Data înscrierii: 17/Iun/2008

MesajTrimis: Mie Iul 09, 2008 11:10 am    Titlul subiectului: comodat Răspunde cu citat (quote)

In fisa Masurii 313 scrie:
"Beneficiarul trebuie s?? dovedeasc?? dreptul de proprietate asupra terenului pe care urmeaz?? s?? realizeze investi??ia sau dreptul de concesiune pe o perioad?? de cel pu??in 10 ani", deci contractul de comodat nu este acceptat.

Eu mi-am vandut terenul singur, de la pers. fizica la firma, m-a costat ca 1500 de euro. bani aruncati in vant.
Sus
ebi
Senior

MesajTrimis: Lun Aug 04, 2008 6:00 pm    Titlul subiectului: tipuri proiecte august Răspunde cu citat (quote)

În luna august ne putem oferi serviciile numai pentru:
FEADR 123 - Unitate de prelucrare a subproduselor din carne
FEADR 313 - Turism

hauser a scris:
Eu mi-am vandut terenul singur, ..., m-a costat ca 1500 de euro. bani aruncati in vant.
ExistĂŁ Âși avantaje Ăźn faptul cĂŁ terenul este proprietatea firmei ĂŁi nu a altcuiva (chiar daca e vorba de patron), avantaje care sigur sĂźnt mai valoroase decĂźt 1500 euro.

Ultima modificare efectuată de către ebi la Lun Mar 09, 2009 3:41 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Aug 04, 2008 8:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... mai platesti in plus niste impozite de te ia cu frig!
Un apt. proprietate pers fizica = cca. 200 lei, pe firma cca. 3000 lei de exemplu...

Pentru finantare cred ca mergea si concesiune pe 10-15 ani pe care ti-o acorzi tie insuti.
ebi
Senior

MesajTrimis: Lun Aug 04, 2008 8:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DacĂŁ eÂști Ăźnsurat Âși terenul e al tĂŁu, cĂźnd vrei un credit, trebuie sĂŁ-ĂŸi Ăźntrebi Âși nevasta Shocked . DacĂŁ e al firmei.... Laughing

Ultima modificare efectuată de către ebi la Lun Mar 09, 2009 3:47 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
geo_t
Expert

MesajTrimis: Mar Aug 05, 2008 6:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai cred ca mai bine imi intreb sotul/sotia decat 5 ani cel putin sa platesc de 10 ori mai mult impozit pe teren.
Vorba unui clasic in viata... Parerea mea!
ebi
Senior

MesajTrimis: Mar Aug 05, 2008 7:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

geo_t a scris:
... Parerea mea!

PĂŁrerea mea este alta.
Ca sĂŁ citez Âși eu pe cineva "harshit"... Din sfaturile (recomand??rile) pe care le face o firmĂŁ "harshit"-ĂŁ:
1. NU aborda afacerile ca o chestiune sentimentalĂŁ!
2. Nu aborda Familia ca o afacere...!!
3......!
.........

Ultima modificare efectuată de către ebi la Lun Mar 09, 2009 4:00 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
geo_t
Expert

MesajTrimis: Mie Aug 06, 2008 4:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aici nu ti-ai gasit omul...
Afacerile mele sunt in familie, toti punem umarul, avem share egale pe actiuni... Din fericire nu sunt genul care sa astepte sa-i pice de sus... si nici sa stea la mana barbatului...
Terenul nostru e sigur 50/50...

Domnul acela "harshit" e un impatimit al forumurilor si isi da cu parerea in toate... eu cred ca doar isi da cu parerea, nu se si pricepe...

O zi cat mai frumoasa.
ebi
Senior

MesajTrimis: Mie Aug 06, 2008 9:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ExcepĂŸia ĂźntĂŁreÂște regula.

Ultima modificare efectuată de către ebi la Lun Mar 09, 2009 4:04 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
ebi
Senior

MesajTrimis: Lun Aug 18, 2008 11:25 pm    Titlul subiectului: Re: tipuri proiecte august Răspunde cu citat (quote)

ebi a scris:
?Ćœn luna august ne putem oferi serviciile numai pentru:
FEADR 123 - Unitate de prelucrare a subproduselor din carne
FEADR 313 - Turism
Plus Studii de fezabilitate pentru:
*Drumuri, amenaj??ri centre localit????i (spa??ii verzi, mobilier urban, WC public, sta??ii transport public, arteziene, parc??ri...)
*Generatoare de energie termic??/electric?? cu biomas??
Nicos
Junior

MesajTrimis: Mie Aug 27, 2008 10:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,

Ebi ai solutia magica pentru 313 si in periurban?

Daca da...astept pm

Nicos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mie Aug 27, 2008 7:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare ma tem ca o sa-ti creasca barba mare de atata asteptare... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ebi
Senior

MesajTrimis: Joi Aug 28, 2008 9:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru dezvoltarea unor activitĂŁĂŸi turistice vom gĂŁsi o soluĂŸie, dar pe 313 nu prea cred. DeÂși am auzit ceva zvonuri, cĂŁrora nu le dau crezare, dar e posibil sĂŁ avem o surprizĂŁ la varianta finalĂŁ a ghidului. Mai sĂźnt cĂźteva zile. Mai e timp sĂŁ creascĂŁ barba Smile.
Citat:
Daca da...astept pm
Prefer email.

Ultima modificare efectuată de către ebi la Lun Mar 09, 2009 4:06 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Nicos
Junior

MesajTrimis: Joi Aug 28, 2008 12:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Nu este frumos sa razi de problema mea domnule admin..mai ales cand stii de cand sunt in cautari si cat imi doresc sa reusesc..
pacat..

Nicos

Ebi am terenul gol...trebuie sa incep de la zero...din pacate..313 pare singura sansa...daca va fi...
Daca ma apuc eu sa construiesc ceva..pana omologhez margaretele...fondurile pe 5.2 sigur sunt terminate de mult..

Nicos
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Joi Aug 28, 2008 1:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nicos, nu rad, departe de mine o astfel de intentie, dar cand in documentele finale scrie clar ca pentru axa 3 din PNDR nu este eligibil spatiul periurban, e pierdere de timp sa mai insisti pe linia asta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Nicos
Junior

MesajTrimis: Lun Sep 01, 2008 11:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,

Ok..te rog sa-mi trimiti si mie citatul din varianta finala daca ai ajuns in posesia ei.
Macar sa stiu clar daca trebuie sa-mi vand terenul.
Pentru ca in cele consultative..nu scrie nici un cuvintel despre asta.

Multumesc anticipat.
Nicos
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Lun Sep 01, 2008 2:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ghdul aplicantului la masura 3.2.2 PNDR. pagina 9, este vorba de o nota pe fond colorat in partea dreapta sus a paginii.
Sus
ebi
Senior

MesajTrimis: Vin Oct 24, 2008 2:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acm Âși e-economie, fĂŁrĂŁ avans. Percepem tarife doar Ăźn caz de reuÂșitĂŁ. E un domeniu f. interesant. MĂŁ surprinde lipsa de interes a potenĂŸialilor beneficiari. Mai e puĂŸin timp pentru actuala sesiune.

Ultima modificare efectuată de către ebi la Lun Mar 09, 2009 4:07 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
ebos
Nou venit

MesajTrimis: Joi Noi 13, 2008 12:11 pm    Titlul subiectului: eligibilitate Răspunde cu citat (quote)

ebi a scris:
Acm Â?i e-economie, f??r?? avans. Percepem tarife doar ?¼n caz de reuÂ?it??. E un domeniu f. interesant. M?? surprinde lipsa de interes a poten??ialilor beneficiari. Mai e pu??in timp pentru actuala sesiune.

o firma cu 1 angajat si 600 ron profit pe 2007 are sanse de reusita la axa3 poscce 3.3.1/2 ? sau nici sa nu se mai gandeasca ? mersic
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum