Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Asistenta pentru realizarea de proiecte

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SUBIECTE CONEXE RELEVANTE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
didisor09
Nou venit

Data înscrierii: 07/Iun/2007

MesajTrimis: Vin Iun 08, 2007 2:13 pm    Titlul subiectului: Asistenta pentru realizarea de proiecte Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua !

Eu sunt din Bucuresti si am o firma de contabilitate cu multi investitori straini. Ei ar fi interesati de obtinerea de fonduri structurale si eu doresc sa le realizez documentatia necesara obtinerii de fonduri.
Sunt economista si am mai facut si cursul de la Eurolink pentru fonduri dar experienta practica nu am.
As avea nevoie de o persoana sau mai multe cu experienta in realizarea de dosare care sa ma supervizeze pe parcursul realizarii dosarelor.
As prefera sa fie din Bucuresti ca sa pot sa-i arat toate actele in timp util.
Este vorba si de sume mai mici dar pot fi si sume mari asa ca am nevoie de o supraveghere pentru ca, la milioane de euro nu prea imi vine sa ma joc. Mai ales la stabilirea termenelor privind derularea proiectelor este greu pentru mine deoarece, asa cum zicea si dl. Adi, o zi de intarziere te poate costa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 2:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

esalonarile nu sunt batute in cuie. De obicei o finantare comporta mai multe acte aditionale in functie de etapele prin care treci. Dupa fiecare etapa faci un act aditional si o alta esalonare. Sa nu mai zic de esalonarile de termene... Nu toate merg ca pe roate si finantatorul a inteles asta, din fericire. Chiar si bancile au inteles...
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 10:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-as miza prea tare pe chestia asta. Intradevar la fondurile de preaderare a fost asa cum spui tu Geo, dar, sa zicem ca fost o exceptie. In UE se pune un accent exagerat de mare pe respectarea termenelor, si e foarte posibil sa fie impusa aceasta regula si la noi odata cu accesarea fondurilor structurale. Asupra acestui aspect s-au tras nenumarate semnale de atentionare din parte celor care sau ocupat de "pregatirea terenului".

Didisor09, as vrea sa nu transformam acest forum intr-o agentie de publicitate... Daca doresti sa angajezi un exoert care sa te consilieze nu ai decat sa apelezi la agentii specializate!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rebel
Nou venit

Data înscrierii: 22/Iun/2007

MesajTrimis: Lun Iul 09, 2007 11:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

adi_c a scris:

Didisor09, as vrea sa nu transformam acest forum intr-o agentie de publicitate... Daca doresti sa angajezi un exoert care sa te consilieze nu ai decat sa apelezi la agentii specializate!

Eu nu vad nimic gresit (ba chiar binevenit) daca deschizi si un topic cu firme de consultanta ,zone,tarif per proiect,modalitati de plata,riscuri,studii de fezabilitate,etc... deoarece site-ul are notorietate de acum si s-ar crea o concurenta intre firmele de consultanta serioase,benefica in principal clientilor. Parerea mea.
Sus
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iul 09, 2007 12:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rebel
o idee traznet! Felicitari. Mai ramane sa vedem ce zice adminu' si cine se incumeta.
Sus
omv22
Nou venit

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 9:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As putea si as disponibil sa te ajut, dar nu sunt din Bucuresti, ci din Pitesti si as dori sa-mi comunici in ce consta acest ajutor. Daca administratorul forumului iti permite sa-mi comunici o adresa de email astept sa o postezi.

PG
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 9:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oare cine va impiedica sa discutati pe privat astfel de detalii?

Este chiar asa de greu de inteles ca acest forum se vrea un loc de discutii despre fondurile europene, si dorim sa evitam transformarea lui intr-o lupta surda intre consultanti pentru acapararea de clienti.

E drept, deoarece certitudinile legate de aceste fonduri inca sunt putine, discutiile, in cea mai mare parte sunt mai mult asa, de umplere a timpului liber... Dar, odata ce aceste fonduri vor deveni accesabile, vom avea arhisuficiente teme fierbinti de dezbatut.

P.S. Eu nu sunt consultant. Fac aceasta precizare pentru a nu exista suspiciuni ca am interese "ascunse" legate de fondurile europene, altele decat cele prezentate pe forum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
skimby
Nou venit

MesajTrimis: Mar Iul 17, 2007 10:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De acord cu tine Adi_c!
Mi se pare mult mai eficient forumul asa cum este. Si eu am intentia de a realiza un forum cu tema "fonduri structurale" si sunt in perioada de strangere de informatii. De fapt, viziunea mea este aceea de a realiza ceva mai mult decat un forum. Pe langa partea de mesaje scrise, intentia mea ar fi si sa organizez o/mai multe intalnire/i intre participanti. Dar in fine, pana atunci mai ramane de realizat forumul!
Oricum felul in care este organizat acesta este destul de placut si, consider eu, eficient!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SUBIECTE CONEXE RELEVANTE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum