Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Conditii artificiale - masura 312

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI PENTRU AGRICULTURA, DEZVOLTARE RURALA, TURISM RURAL
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
florincocos
Nou venit

Data înscrierii: 07/Feb/2014

MesajTrimis: Vin Feb 07, 2014 2:50 pm    Titlul subiectului: Conditii artificiale - masura 312 Răspunde cu citat (quote)

Am urmatoarea situatie. Am realizat achizitia pentru un proiect depus la sesiunea din 2012 pe masura 312. Proiectul a fost depus pe o interprindere individuala cu codul caen 1812(tiparire diverse). In tot acest timp am fost actionar intr-o SC cu codul caen principal 5819(in spate in statut avand prins si codul interprinderii) care nu a beneficiat niciodata de fonduri neramburasile.
proiectul pe II este in valoare de 23000 e (nu depaseste ajutorul de minims)
Se considera conditie artificiala aceasta situatie? Se exclude proiectul de la plata? Multumesc

La momentul depunerii cererii de finantare, in cadrul declaratiei 4.1 privind incadrarea in categoria microinterprinderilor, am bifat situatia "interprindere autonoma"..desi la momentul respectiv societatea era infiintata. Cu toate acestea si interprinderea si societatea se incadreaza in categoria microinterpinderilor si nu am depasit ajutorul de minims. Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI PENTRU AGRICULTURA, DEZVOLTARE RURALA, TURISM RURAL Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum