Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Ajutor proiect sat vacanta cu cabanute de camping

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TURISM (INCLUSIV AGROTURISM)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
maped
Nou venit

Data înscrierii: 30/Iun/2013

MesajTrimis: Dum Iun 30, 2013 10:15 pm    Titlul subiectului: Ajutor proiect sat vacanta cu cabanute de camping Răspunde cu citat (quote)

Salut,

Sa incepem cu inceputul : vreau sa fac un sat de vacanta cu niste cabanute de camping din acelea de lemn.
1. As vrea sa stiu in primul rand, unde sa cumpar teren. Unde gasesc lista aceea cu satele si comunele care sunt favorabile pentru accesarea de fonduri.
2. Bineinteles, as vrea sa stiu ce fonduri as putea accesa pt acest proiect

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iul 22, 2013 9:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate fondurile sunt epuizate si programele sunt inchise.
Acum sa va raspund la intrebarea 1: Nu exista sate si comune favorabile, este o lista in care se dau cotatii pe care cineva le-a crezut corecte pentru dezvoltarea turismului in acea zona.
Aceste cotatii sunt pur fictive. Stiu o zona foarte frumoasa, cotata cu 7 puncte, care are doar o pensiune si aia pe duca deoarece nu are clienti. Si au trecut vreo 4 ani de la cotare.
Deci nu este un reper. Unde credeti ca veti castiga bani, acolo faceti investitia. Chiar daca e o zona cu cotatia 2, daca dvs. aveti un management bun si un plan de afacere bun, puteti sa dezvoltati locatia.
Atentie, sunt multi consultanti care vand proiecte tip pe care le personalizeaza cu numele beneficiarului. Fondurile sunt acum blocate si din cauza acestor proiecte "perfecte" nerealiste.
Degeaba investiti bani daca nu castigati din afacerea respectiva. Asa ca... succes in anii urmatori.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TURISM (INCLUSIV AGROTURISM) Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum