Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Am participat la un curs de formare finantat prin POSDRU

Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
raig
Nou venit

Data înscrierii: 21/Dec/2012

MesajTrimis: Vin Dec 21, 2012 4:10 am    Titlul subiectului: Am participat la un curs de formare finantat prin POSDRU Răspunde cu citat (quote)

Este vorba despre PROIECT POSDRU/87/1.3/S/ID 61839 "Privim catre viitor - e-Chimie".
Site: http://cercetare.pub.ro/

Sunt in situatia ca am participat la acest curs din timpul meu liber inclusiv sambata si duminica, curs gratuit facut pe bani europeni din finantare POSDRU dar pentru care eu nu am diploma pentru ca nu am avut posibilitatea sa merg (din Arad) la Timisoara la conferinta de duminica 16 decembrie. Pentru a-mi ridica aceasta diploma, citez mailul primit de la organizatori:
"Precizam ca daca nu reusiti sa participati la aceasta conferinta, este
necesar sa va deplasati la sediul Universitatii Politehnica din Bucuresti
pentru a primi atestatele cat si suportul de curs."
M-am adresat prin mail managerilor si nu am primit raspuns.
Pe mine m-ar costa doar drumul la Bucuresti in jur de 300 RON (la venitul de profesor e evident ca nu imi permit) si as pierde 2 zile pe drum.
In concluzie, am participat la un curs gratuit organizat prin POSDRU dar nu am posibilitatea sa imi ridic atestatul.
Mi se pare revoltator, au avut nevoie de noi sa isi realizeze grupul tinta iar acum ne trateaza cu indiferenta si dispret. Am participat la diverse cursuri, dar de oriunde au fost organizatorii (Iasi, Craiova), diplomele le-am ridicat din localitatea unde s-a tinut cursul. Sub nicio forma nu ni s-a adus la cunostinta la inscriere sau in timpul cursului (desfasurat in Arad) ca aceste atestate le vom putea ridica doar in ziua de "duminica" 16.12.2012 din Timisoara, optiunea cealalta fiind Bucuresti.
As dori sa aflu daca am la cine sa apelez in acest caz sau nu mai am nicio alta posibilitate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 21, 2012 1:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stimate domn, postarea dvs. se incadreaza perfect in categoria "Muieți îs posmagii?" Ati participat la curs pentru ca ati dorit sa beneficiati de instruire gratuita, pe care ati primit-o. Nu pentru ca v-a luat cineva cu forta si nici pentru ca sa-si faca cineva "norma". Dincolo de aceasta orice discutie nu-si are rostul si acest topic se inchide.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum