Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

burse doctorale

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI STRUCTURALE SI DE COEZIUNE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
noellepaige
Nou venit

Data înscrierii: 23/Oct/2012

MesajTrimis: Mar Oct 23, 2012 6:35 pm    Titlul subiectului: burse doctorale Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
In 2009 am obtinut o bursa POSDRU de doctorat. In momentul de fata eu mi-am indeplinit toate obiectivele, am sustinut lucrarea inca din vara acestui an, insa banii de bursa nu i-am mai vazut de 22 de luni. Am facut imprumut ca sa termin lucrarea. Acum racesc, imi pica dintii (la propriu) si nu am bani sa ma duc la doctor. Este pur si simplu bataie de joc. Cei de la Universitatea Valahia abia daca vorbesc cu noi, dand doar vina pe Minister. In mai ne-au spus ca au o cerere de rambursare aprobata, acum vad din lista dvs. ca proiectul nostru nu figureaza nici macar cu un leu. Stiu ca nu intereseaza pe nimeni ca probabil in curand o sa fiu o gura in minus care respira aerul poluat al Romaniei, dar macar din cele 22 de burse, inmormantarea si parastasul o sa il achitati, dvs sau Universitatea?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 24, 2012 3:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
In mai ne-au spus ca au o cerere de rambursare aprobata, acum vad din lista dvs. ca proiectul nostru nu figureaza nici macar cu un leu. Stiu ca nu intereseaza pe nimeni ca probabil in curand o sa fiu o gura in minus care respira aerul poluat al Romaniei, dar macar din cele 22 de burse, inmormantarea si parastasul o sa il achitati, dvs sau Universitatea?

Faceti o confuzie. Portalul fonduri-structurale.ro este o initiativa privata. Informatiile publicate sunt cele disponibile din surse publice, asa cum au fost acestea transmise de autorul comunicatului. Prin urmare, lista nu este nici "a noastra", nici nu avem cum sa achitam noi ceva din cele cerute de dvs.

Desi intelegem necazul dvs., trebuie sa va spunem ca aici nu aveti cum sa gasiti rezolvarea pentru problema dvs., ci la Universitatea sau la Ministerul respectiv. Aici cel mult puteti sa discutati sau sa ne impartasiti dificultatile prin care treceti, eventual sa schimbati opinii cu alte persoane implicate in activitatea de accesare a finantarilor.

Recunoastem si noi ca este o mare problema intarzierea enorma la care ne supun autoritatile, pe toate programele, nu numai pe POSDRU si am luat si noi atitudine, in nenumarate randuri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI STRUCTURALE SI DE COEZIUNE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum