Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Baza de agrement

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TURISM (INCLUSIV AGROTURISM)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
baicanctin
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Vin Aug 24, 2012 2:47 pm    Titlul subiectului: Baza de agrement Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare, vreau sa fac un proiect care sa se incadreze in fondul de finantare de la uniunea europeana.Mai pe scurt vreau sa construiesc o baza de agrement, care sa contina 2 piscine una in subteran( cu functionare si iarna), iar una in aer liber pe care sa o pot transforma in patinuar in timp de iarna.Pe langa aceste 2 piscine mai vreau un cinematograf si o zona de jocuri cu biliard,o salina tot in subteran...Iar in aer liber un restaurant la partier(un etaj sau 2 pentru regim hotelier sau pensiune).
Cam cat ar costa studiu de fezabilitate, eu nu cunosc aceste etape, dar daca trebuie mai intai sa fac schita la arhitect am sa ma duc la un arhitect!

Astept raspunsul dumneavoastra!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
proiectanta
Solicitant

Data înscrierii: 17/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Aug 28, 2012 12:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca sunteti din zona [cenzurat] sunati-ma la [cenzurat] si putem colabora.

Mesaj moderator: pentru reclama exista o sectiune dedicata. Aveti un avertisment. Va reamintim ca acesta este un forum de discutii, asa ca am dori sa stim si noi raspunsul pe care-l dati dvs. Prin urmare, daca doriti sa participati la discutii, atunci postati raspunsurile dvs. pe forum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 04, 2012 12:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ceea ce propuneti dvs. costa destul de mult. V-ati consultat cu cineva pentru o prima evaluare de costuri?
O piscina acoperita costa cam 100-120 mii euro (la dimensiuni care implica o activitate comerciala nu "de resedinta"), cea supraterana 70-80 mii, cladirile mai costa 400-500 mii de euro. Cu amenajari (parcaje,spatii verzi, etc) ajungem la 700-800 mii euro fara mobilier si aparatura (mai putin la piscina care contine echipamentele de filtrare).
In principiu pentru PNDR a fost ultima sesiune (desi nu se mai stie nimic) iar pentru POR nu mai sunt fonduri.
Indiferent de finantare dvs. trebuie sa aveti minim 50% sa va apucati de lucru.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TURISM (INCLUSIV AGROTURISM) Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum