Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

CEPU
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
bitte
Nou venit

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2007 7:10 am    Titlul subiectului: CEPU Răspunde cu citat (quote)

A auzit cineva de CEPU ( Sc Centrul de Elaborare Proiecte Unionale Srl) ?
Ce paraea aveti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 29, 2007 10:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bitte
n-am auzit insa daca sti de unde sunt sau ai un CUI ceva, intra pe http://www.mfinante.ro/contribuabili/link.jsp?body=/contribuabili/agenti_nume.htm
si cauti. Gasesti destule informatii despre societati comerciale.
Sus
ygorito
Nou venit

Data înscrierii: 16/Apr/2007

MesajTrimis: Lun Apr 16, 2007 9:25 pm    Titlul subiectului: Re: CEPU Răspunde cu citat (quote)

bitte a scris:
A auzit cineva de CEPU ( Sc Centrul de Elaborare Proiecte Unionale Srl) ?
Ce paraea aveti.

chiar si pe mine ma intereseaza?!!!
ai fost contactat?
Sus
ygorito
Nou venit

Data înscrierii: 16/Apr/2007

MesajTrimis: Lun Apr 16, 2007 9:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu am gasit pe aceasta adresa nimik
Sus
sorsoft
Nou venit

Data înscrierii: 28/Iun/2007
Locație: bacau

MesajTrimis: Joi Iun 28, 2007 6:39 pm    Titlul subiectului: cepu Răspunde cu citat (quote)

A aflat cineva ceva de CEPU?M-au contactat si pe mine!
Sus
sorsoft
Nou venit

Locație: bacau

MesajTrimis: Joi Iun 28, 2007 6:58 pm    Titlul subiectului: CEPU Răspunde cu citat (quote)

firma nu este fantoma http://www.mfinante.ro/contribuabili/link.jsp?body=/contribuabili/agenti_cod.jsp
cui 19215515
Sus
star
Nou venit

Locație: Reghin

MesajTrimis: Joi Iun 28, 2007 9:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pe mine nu ma contactat nimeni...eu iam contactat! este ceva serios... o sa mai vedem noi.....voi ce ziceti?

editat de moderator:

salut! am fost sunat si eu de catre CEPU....am verificat pe la finante am fost personal si mi sa parut ok de ei... am si inregistrat apoi o sa vedem ce va fi! voi nu stiti ceva mai concret de ei?! ati primit ceva?

Nu-i nevoie sa deschizi mai multe topicuri cu aceeasi tema.
Sus
geo_t
Expert

MesajTrimis: Dum Iul 01, 2007 8:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e fantoma dar s-a infiintat in 2006. La o firma cu vechime de nici un anishor nu i-as incredinta banii mei. De ce e OK? Ca are un nume pompos? Sa fim seriosi...
Eu lucrez in domeniu de cca. 10 ani. N-am nevoie de clienti deoarece am destui si prin urmare nu fac o campanie agresiva ci vreau cat mai multa lume sa acceseze fonduri europene de orice natura ar fi ele. Credeti ca nu am strans proiecte destule pentru a le considera "tip" si a le da pe bani frumushei doritorilor? N-ar fi corect. Sunt afaceri si "afaceri" iar eu nu ma imbogatesc din stupina lui gicutza srl dar ma bucur daca nea gicutza le ia banii europenilor pentru stupina lui.
Era un tinar pe aici care voia sa creasca melci. I-am oferit toata informarea gratuit, i-am trimis un model de cerere si l-am lasat sa se descurce. Daca nu stie sa completeze cateva randuri sigur nu-si va administra bine afacerea.
Ma rog, diferentze de opinie!
Intrebare:
Cum puteti considera ca o firma e competenta atata timp cat voi nu stiti nimic? Pe ce criterii va bazati cand faceti evaluarea si va incredintati fondurile? Cum reusesc sa va convinga?
Poate incercam, daca domnul moderator si domnul admin sunt de acord si nu-mi mai saboteaza nimeni contul, sa incercam sa trasam cateva linii privind modul de selectare a unei firme de consultantza. In definitiv sunt banii dvs. si nu trebuie sa convingeti pe nimeni de nimic ci ei trebuie sa va convinga ca sunt in stare sa va puna pe hartie afacerea. Daca "bat campii" se procedeaza intr-un sigur mod: la revedere!
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Lun Iul 02, 2007 9:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

geo_t a scris:
...sa incercam sa trasam cateva linii privind modul de selectare a unei firme de consultantza. In definitiv sunt banii dvs. si nu trebuie sa convingeti pe nimeni de nimic ci ei trebuie sa va convinga ca sunt in stare sa va puna pe hartie afacerea...

Interesanta initiativa si chiar binevenita. Te invit sa deschizi un topic nou pe aceasta tema.

Aviz amatorilor de reclama gratuita:orice anunt care face reclama mascata va fi sters fara avertizare prealabila!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
nic_MO
Nou venit

Data înscrierii: 09/Aug/2007

MesajTrimis: Joi Aug 09, 2007 9:48 pm    Titlul subiectului: CEPU Răspunde cu citat (quote)

ash vrea sa am o confirmare de la o firma care are un proiect finalizat cu aceasta societate [b]CEPU. [/b]Am fost contactati si nu m-au convins. Poate sunt prea sceptica, dar vreau o confirmare si daca se poate si detalii despre modul in care cei de la CEPU realizeaza tot ce promit. Va multumesc.
geo_t
Expert

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 10:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Taxa de consultare pentru aceasta firma este de cca. 900 lei fara TVA. Daca nu se rezolva, nici o problema, primesti banii inapoi.

Sa fim seriosi!!!!! Am primit informatia de la o firma partenera. Este ca si cu "pastilele minune de slabit" sau " aparatul garantat de facut piure"! Nu sunteti multumiti de rezultate va dam banii inapoi, garantat. Suma perceputa este ridicola pentru ca cineva sa se gandeasca sa faca o actiune in justitie pentru recuperarea ei. Probabil se primesc niste pliante si materiale informative penru care ai platit si... gata.

Pana si denumirea pompoasa pe care si-au luat-o...
Simplu, e o afacere si trebuie privita ca o afacere. Platesti si primesti ce platesti adica pliante, materiale informative, bunavointa...
Succes!
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2007 11:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

geo_t a scris:
Taxa de consultare pentru aceasta firma este de cca. 900 lei fara TVA... Platesti si primesti ce platesti adica pliante, materiale informative, bunavointa...
Succes!

In banii astia probabil inta si cateva telefoane... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
geo_t
Expert

MesajTrimis: Sâm Aug 25, 2007 12:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nic_MO
nu ai cum. Firma s-a infiintat in 2006 si a derulat nici mai mult nici mai putin de 3000 lei prin contuletzele ei.
Sus
ABM
Solicitant

Data înscrierii: 03/Sep/2007

MesajTrimis: Vin Sep 14, 2007 5:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am gasit acest site ... http://cepu.ro/

intr-adevar nu par convingatori...din ce spun ei acolo par fi un fel filiala a unei firme din Ungaria (OPTI - http://www.opti2003.hu/ )...i-am gasit si "parintii" ! Very Happy

Site-ul din Ungaria e cam penibil ...dupa mine ... nu au nici macar o a doua limba ... plus ca la contact ar trebui sa treaca si firma din Romania ... din ce am inteles eu ...(nu stiu ungara Confused ) ...firma aceasta ar fi fost infiintata in 2003 ... dc e cineva care cunoaste limba ...please do tell !
geo_t
Expert

MesajTrimis: Vin Sep 21, 2007 6:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deja i s-a acordat prea multa importanta.
Atentie: aceasta firma abordeaza doar societatile fara experienta, la inceput, cu cifra de afaceri mica, etc. Toate persoanele care mi-au povestit despre ea aveau cate o firma nou infiintata.
Din nefericire pentru ei nu toate firmele nou infiintate au si manageri fara experienta! Sper!
Sus
a_edit
Nou venit

Data înscrierii: 21/Iul/2007
Locație: tg-mures

MesajTrimis: Sâm Sep 29, 2007 10:09 am    Titlul subiectului: buna Răspunde cu citat (quote)

In primul rind,intr-adevar deja se vorbeste foarte mult despre aceasta firma dar in concret nimic.Cine a fost la ei?Cine a primit concret o oferta de la eipe baza careia are poate sa aiba o anumita parere..
De ce va informati de pe site-ul lor din ungaria?Au si un site in limba romana.Daca sunteti asa de bine informati ca spre nefericirea lor doar firme inepatoare au fost contactati,atunci inseamna ca aveti si alte informatii referitoare la ei,de ce nu le spuneti si pe acelea?
Ca parere personala,consider ca doar atunci pot lua o hotarire concreta daca vreau sau nu sa colaborez cu cineva,cind m-am convins ca ceea ce imi ofera nu este bun.
Oamenii si parerile sunt diferite,si pina nu ma conving singura nu prea dau importanta la ceea ce se spune.
Am mai scris pe aici si v-am spus ,ca am fost contactati de ei,nu trimit pliante,nici cataloage,este un material informativ,si am si posibilitatea sa ma conving de ei,daca vreau o colaborare sau nu.
Intr-adevar acest forum este pentru a spune parerea fiecare dar ar fi mai convenabil,daca ar fi papreri si pro si contra.
Ceea ce am citit pina acum,sunt doar pareri contra,fara informatii solide,care pot veni si din partea concurentei,ca doar exista multe firme in romania care au aceeasi profil de activitate.Astept oferte si de la ei,propuneri concrete ca sa putem discuta.
O zi buna tuturor.
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Sâm Sep 29, 2007 10:26 am    Titlul subiectului: Re: buna Răspunde cu citat (quote)

a_edit a scris:
... Am mai scris pe aici ... Intr-adevar acest forum este pentru a spune parerea fiecare dar ar fi mai convenabil,daca ar fi papreri si pro si contra...

Ar fi interesant de stiut cand si cum ai mai scris pe acest forum daca postul de mai sus este primul tau post...

Nimeni nu a cenzurat vreo opinie fie ea pro fie contra. Chiar ar fi interesant daca cineva ne-ar putea prezenta o experienta "pro" avuta cu aceasta firma de consultanta.
Sus
a_edit
Nou venit

Data înscrierii: 21/Iul/2007
Locație: tg-mures

MesajTrimis: Dum Sep 30, 2007 7:39 pm    Titlul subiectului: buna Răspunde cu citat (quote)

In primul rind,nu este pentru prima data cind scriu aici,doar ca prima data am inceput un nou post si acolo am scris toata colaborarea mea cu aceasta firma.Ba am si raspuns la o doamna,care a cerut mai multe detalii despre firma si i-am scris sa se uite pe site-ul lor.
A fost greseala mea ca nu am raspuns acolo unde trebuie.
Deobicei daca nu stiu ceva nu ma bag.
Nu am spus ca opiniile au fost cenzurate,doar ca pina acum nu am citit doar pareri contra.
Forumul e forum si toata lumea are dreptul la replica.
Doar ca ,un pic este ciudat ca doar de firma asta se vorbeste,de parca nu ar mai fi si alte firme de consultanta?fiecare cu serviciul lor.
Colabotarea mea cu aceasta firma intr-adevar este buna,sper sa fie si in continuare la fel.
O seara buna tuturor.
rlehel
Nou venit

Data înscrierii: 29/Noi/2007
Locație: tg mures

MesajTrimis: Joi Noi 29, 2007 10:50 pm    Titlul subiectului: Re: CEPU Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!!!eu cunosc firma CEPU!acolo lucrez!!!
Daca va intereseaza varog sa sunati!!
0751245023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
st_dan37
Nou venit

Data înscrierii: 01/Dec/2007
Locație: romania

MesajTrimis: Sâm Dec 01, 2007 4:50 pm    Titlul subiectului: intrebare Răspunde cu citat (quote)

Buna Ziua!

Pentru dl.RLehel as dori sa pun o intrebare.
Din momentul in care isi pune si numarul de tel.pentru a fi cautat ,pentru a afla raspunsuri la citeva intrebari legate de firma la care lucreaza.Deobicei cind discuta cu cineva la tel.deobicei inchide tel.fara raspuns?Am incercat sa-l contactez,vineri si nu am reusit sa terminam discutia inceputa pentru ca mi-a inchis tel.in nas.
Credeti ca asa aflam mai multe despre serviciile oferite de dvs?
Cred ca nu sunt singurul care va contactat din momentul in care v-ati afisat si numarul de tel.si puteti raspunde la intrebari referitoare la serviciile firmei dvs.la care lucrati.
Sau ma insel?

Credeti ca este o atitudine corespunzatoare?

Poate ma lamureste mai bine altcineva.legat de serviciile acestei firme,dat fiind faptul ca m-ar interesa mai multe detalii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum