Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Covrigarie

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
C_ShadoW
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mie Mai 11, 2011 12:22 pm    Titlul subiectului: Covrigarie Răspunde cu citat (quote)

Exista vreo sansa sa se acorde fonduri pentru deschiderea unei covrigarii?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 11, 2011 11:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sansa exista totdeauna. Intrebarea e rau pusa. Cand puneti o intrebare unui consultant aveti 3 probleme de lamurit: unde, cand, cum! Unde stati (la soacra-mea!) adica in zona urbana sau rurala, cand vreti sa aplicati, de ce dotari dispuneti.
Mai sunt si altele insa prima e cea mai importanta.
C_ShadoW
Nou venit

MesajTrimis: Mie Mai 11, 2011 11:44 pm    Titlul subiectului: zona urbana Răspunde cu citat (quote)

Vreau sa deschid intr-o zona urbana ( ~ 20.000 de locuitori) unde nu exista vreo simigerie si cred ca ar fi o "paine buna" de mancat. Sunt student in anul 4 si in vara asta o sa incerc sa inchei studiile(licenta) si din toamna sper sa pun in aplicare planul.
M-am gandit deasemenea si la cei 10.000 de euro de la stat, care se acorda pe baza de dosar firmelor nou infiintate, adica SRL-D, pentru debutanti, unde trebuie sa indeplinesti o serie de conditii, dar inca nu m-am interesat prea mult de acest aspect.

Vreau sa stiu daca sunt fonduri europene la care pot aplica.
Sus
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Joi Mai 12, 2011 12:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu prea ai posibilitatea in mediul urban.
Functie de zona(daca mai sunt fonduri), eligibile pe POR axa 4, dmi 4.3 sunt doar activitatile de catering. Oricum ca sa primesti finantare trebuie sa fi desfasurat un an fiscal activitatea de baza a microintreprinderii.
C_ShadoW
Nou venit

MesajTrimis: Joi Mai 12, 2011 12:12 am    Titlul subiectului: multumesc Răspunde cu citat (quote)

multumesc de raspuns
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009

MesajTrimis: Joi Mai 12, 2011 9:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Programul SRL-D este sansa ta. Pune mana si intereseaza-te!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum