Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Scoala in mediul rural

Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
CristinaPascu
Nou venit

Data înscrierii: 07/Feb/2011
Locație: Bacau, Romania

MesajTrimis: Lun Feb 07, 2011 2:53 pm    Titlul subiectului: Scoala in mediul rural Răspunde cu citat (quote)

Cred ca e mai bine sa prezint un pic situatia si mai apoi sa intreb la cine pot apela pentru mai multe informatii. Locuiesc cu familia mea in Darmanesti, sat Plopu, judetul Bacau. In satul apropiat, Sipoteni, s-a inchis de curand scoala iar cladirea a ramas parasita ca si terenul aferent acesteia. Vrem sa accesam fonduri europene nerambursabile pentru redeschiderea scolii!!! Multi parinti din sat, dar si din zonele laturalnice sunt pusi acum in situatia de a-si purta copilul la gradinita sau la scoala in Comanesti, aflat la 3 km departare (iar pentru cei aflati in zona laturalnica pot fi si 4-5 km pana in Comanesti). In zona nu exista zone special amenajate pentru copii, un loc unde sa-si poata dezvolta pasiunile, un loc unde parintii sa iasa la o prajitura cu pruncul...e de inteles, in mediul rural se investeste putin sau deloc. Iar scolile sunt inchise in loc sa se investeasca in ele pentru a ajuta pruncii sa se dezvolte armonios. E incercarea noastra de a face ceva pentru noi si pentru comunitate in contextul in care am devenit de curand parinti si privim in jur neputiinciosi cum fiica noastra nu are "contextul" necesar unei dezvoltari armonioase, educational vorbind! Am gasit pe internet, in cautarile noastre, un ghid ce costa in jur de 60 de lei a unor oameni din Sibiu si Ploiesti ( daca imi amintesc bine) ...insa mi se pare dubios modul de prezentare pentru ca suna mai degraba a poveste decat a realitate!!! Va rog, daca stiti spre cine sa ne indreptam intrebarile , asteptam sfaturi si indrumari la adresa de e-mail crisy_do@yahoo.com si la numerele de telefon 0741-634999 ( Cristina Pascu) si 0743-616985 (Dragos Pascu). Doamne ajuta!

Mesaj moderator: Proiectul nu este eligibil, topicul se inchide.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum