Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Ferma de crestere intensiva a salaului

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
gradfish
Nou venit

Data înscrierii: 08/Ian/2011

MesajTrimis: Lun Ian 10, 2011 9:25 pm    Titlul subiectului: Ferma de crestere intensiva a salaului Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum se stie salaul este un peste cu valoare economica ridicata, dar cel mai frecvent ceea ce gasim pe piata este fie salau pescuit din ape naturale fie salau provenit din helesteie, unde a fost crescut alaturi de crap. Cu toate acestea, salaul poate fi crescut in sisteme intensive, chiar in cadrul unor sisteme cu apa recirculata, fiind posibila furajarea acestuia exclusiv cu furaje granulate. Firma Acviatex (contact@acviatex.ro) detine tehnologia de crestere a salaului in cadrul sistemelor cu apa recirculata si poate sa o puna la dispozitia celor interesati. Mai mult decat atat, tehnologia este testata practic, fiind implementata la nivel de ferma in Timisoara. Piata de desfacere pentru salaul de consum dar si pentru puietul predezvoltat de salau este in prezent excelenta. Puietul predezvoltat de salau crescut in cadrul sistemelor cu apa recirculata se vinde in Olanda cu 1-1,2 Euro/buc.
Daca se doreste putem dezvolta acest subiect ...

Avertisment moderator: nu voi mai muta urmatorul mesaj publicitar care va fi postat acolo unde nu-si are locul, ci il voi sterge direct...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gradfish
Nou venit

Data înscrierii: 08/Ian/2011

MesajTrimis: Mar Ian 11, 2011 12:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-am insusit critica. Am dorit sa lansez in primul rand o idee de afaceri. Sper ca in aceasta locatie sa pot dezvolta subiectul ...
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 11, 2011 1:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desigur, aici e locul potrivit pentru modul in care ati inceput discutia. De aceea am si mutat topicul aici.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> DIVERSE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum