Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Finantari pentru cercetare in sanatate

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Verocica
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mie Iul 14, 2010 10:21 pm    Titlul subiectului: Finantari pentru cercetare in sanatate Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua, imi poate spune cineva care este programul prin care se poate finanta o cercetare la nivel national in domeniul sanatatii? M-am pierdut in atatea programe.... Multumesc anticipat Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 14, 2010 10:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine este solicitantul si care este scopul sau rezultatul cercetarii?
Sus
Verocica
Nou venit

MesajTrimis: Mie Iul 14, 2010 11:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns !

O fundatie cu sediul in Bucuresti, nou infiintata, dar in cadrul careia sunt implicate persoane cu experienta vasta in domeniu.

Rezultatul cercetarii consta in realizarea unei propuneri de strategie in dom respectiv.
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009

MesajTrimis: Mie Iul 14, 2010 11:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie nu-mi suna eligibil. Partea de strategie este rezervata pentru institutiile publice, dar nu in acest domeniu.

Poate exista si alte pareri.
Sus
Verocica
Nou venit

MesajTrimis: Mie Iul 14, 2010 11:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, asa mi s-a parut si mie, dupa ce am citit domeniile finantate. Multumesc oricum pentru raspuns.
Sus
Doru.Tabacaru
Nou venit

MesajTrimis: Mar Noi 09, 2010 9:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare,

sunt in cautare de detalii in legatura cu finantarea unui proiect de cercetare si constructie a unui dispozitiv in baza brevetului de inventie.

beneficiarul este: o universitate de stat, pentru sprijinul IMM-urilor.

nu gasit fisa de proiect cce 32, dar din pacate nu am gasit nimic legat de cofinantare.

un raspuns in legatura cu procentajul respectiv ar fi foarte util.

multumesc anticipat.
Sus
AC&D
Solicitant

Data înscrierii: 08/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Dec 07, 2010 1:40 pm    Titlul subiectului: Re: Finantari pentru cercetare in sanatate Răspunde cu citat (quote)

Verocica a scris:
Buna ziua, imi poate spune cineva care este programul prin care se poate finanta o cercetare la nivel national in domeniul sanatatii? M-am pierdut in atatea programe.... Multumesc anticipat Smile

Poate ajuta!
Vineri, 3 decembrie 2010, AM PODCA a lansat Cererea de proiecte nr. 1/2010 „Cresterea capacitatii proprii a organizatiilor neguvernamentale de a colabora cu institutiile administratiei publice din Romania”, din cadrul Axei 1 „Imbunatatiri de structura si proces ale managementului ciclului de politici publice”.

Termenul limita de depunere a proiectelor este 31 ianuarie 2011, orele 16:00.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum