Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

contestatie

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI STRUCTURALE SI DE COEZIUNE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
alma.andrei

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Joi Iun 03, 2010 6:38 pm    Titlul subiectului: contestatie Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua! sunt noua aici si nu stiu daca s-a mai discutat, poate nu am gasit eu topicul respectiv. In acest caz imi cer scuze si va rog daca cineva ma poate indruma in situatia urmatoare.
Am realizat un proiect POSDRU pe AXA PRIORITARA 3 care a trecut si de a treia etapa de evaluare , am primit raspuns ca suntem pe lista de rezerva a AMPOSDRU. Am facut contestatie si deja au trecut 2 sapatamani fara sa mai primesc nici un raspuns. am cautat un regulament in care sa vad care este termenul firesc de solutionare al contestatiilor dar nu am gasit nimic. daca cineva cunoaste care este acest termen sau daca au mai existat astfel de cazuri ce ma sfatuiti sa mai fac...mai sunt sanse de aprobare????
Multumesc f mult!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ebi
Senior

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi Iun 03, 2010 8:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Termenul "firesc" este de 30 zile. Dar de obicei apare mai tîrziu, este antedatat și răspunsul este nefavorabil contestatarului. Dacă vine prin poștă păstrați plicul sau după caz altă dovadă (ex un raport de fax) pentru a dovedii în continuare, dacă insitați în contestație, că vă încadrați în termene (altfel în justiție se ia de referință data emiterii actului). Nu vă faceți mari speranțe dacă nu aveți pe cineva "din interior" să vă sprijine.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
alma.andrei

MesajTrimis: Vin Iun 04, 2010 11:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

30 de zile...... inseamna ca mai am de asteptat......nu vreau sa ma dau batuta, mai ales ca am trecut de atatea etape.... Nu am pe nimeni in "interior" si sunt convinsa ca asta a fost si problema pentru care am ajuns pe lista de rezerva. sunt f dezamagita si nu stiu ce sa fac astfel incat sa mai am sanse cu acest proiect....
Sus
tpm
Solicitant

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 12:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ati primit raspuns , pana acum ?
Sus
alma.andrei

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 11:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inca nu, iar asteptarea asta ma omoara!!!!
Sus
tpm
Solicitant

MesajTrimis: Mar Iun 15, 2010 6:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce anume ati contestat, ca sunteti pe lista de asteptare ?
Sus
alma.andrei

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 12:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da
Sus
razmih
Nou venit

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Iun 16, 2010 3:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eventual contesti punctajul obtinut la evaluare, acesta este criteriul care te trimite in lista de rezerva.
Daca exista lista de rezerva inseamna ca pe cererea de propuneri respectiva exista mai multe proiecte care au obtinut punctaj de trecere decat suma alocata. Se ordoneaza in ordine descrescatoare proiectele acceptate la evaluare si in momentul in care valoarea acestora atinge cuantumul alocat cererii de propuneri de proiecte se inchide lista proiectelor chemate la contractare, restul de proiecte trec in lista de rezerva. Proiectele din lista de rezerva pot fi chemate la contractare doar daca exista un motiv din cauza caruia s-a eliberat un loc in lista cu proiectele intrate pe contractare.

Parerea mea este ca poti contesta intrarea in lista de rezerva doar daca stiti ceva despre proiecte care au obtinut punctaj mai mic ca voi si care au intrat in procesul de contractare.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI STRUCTURALE SI DE COEZIUNE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum