Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Cerere de plata M121

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI PENTRU AGRICULTURA, DEZVOLTARE RURALA, TURISM RURAL
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cristina_alina
Junior

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Lun Feb 01, 2010 12:19 pm    Titlul subiectului: Cerere de plata M121 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!
Intampin o problema la ultima cerere de plata a unui beneficiar.
Acesta a prevazut Actualizare in CF iar acuma dorim sa beneficiem de ea.
Prima conditie e sa apara clauza de actualizare in contractul cu furnizorul.

Dupa aceasta ce urmeaza?

A reusit cineva sa recupereze acesti bani?

Daca DA, va rog sa-mi spuneti cum se poate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ebi
Senior

Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 4:29 pm    Titlul subiectului: Re: Cerere de plata M121 Răspunde cu citat (quote)

cristina_alina a scris:

Dupa aceasta ce urmeaza?
............................................
Daca DA, va rog sa-mi spuneti cum se poate?

1.UrmeazĂŁ sĂŁ se facĂŁ actualizarea Ăźn limitele stabilite de ghid/contractul de finanĂŸare, aÂșa cum au fost stabilite prin contractul cu furnizorul.
2. Se poate doar aÂșa cum zic cei de la OJPDRP/CRDPRP pentru cĂŁ sĂźnt atĂźtea reguli cĂźte opdrp-uri, crpdpr-uri Âși cĂźĂŸi experĂŸi Ăźn evaluare existĂŁ.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
oviverdes
Nou venit

MesajTrimis: Mar Mai 04, 2010 9:26 am    Titlul subiectului: recuperarea valorii actualizate Răspunde cu citat (quote)

Mai bine renunta la recuperarea sumei, de regula nu se poate recupera, este politica AM PNDR. De cate ori prezinti documentatia o sa-ti mai ceara o modificare sau un document.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 05, 2010 3:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... si ti se ia!
Actualizarea este ghisheftul Romaniei, devalorizarea de 15% ajutand guvernul sa cofinanteze partea sa. Banii de la UE se primesc la cursul actual nu de acum un an!

Eu stiu ca se poate lua in limita a 10% dar trebuie rabdare si timp.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI PENTRU AGRICULTURA, DEZVOLTARE RURALA, TURISM RURAL Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum