Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

pensiune agroturistica
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TURISM (INCLUSIV AGROTURISM)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Carmen-Adina
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Lun Aug 11, 2008 12:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.... un strand sau o partie de schi care sa se lege de pensiunea mea?

P.S. Multumesc pentru "retus"... mi s-a parut ca termenul "co-finantare" e "pe gustul majoritatii urechilor" Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mar Aug 12, 2008 8:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am incercat sa dau niste exemple ipotetice. Adica, am vrut sa-ti spun ca daca acum obtii finantare pentru construirea unei pensiuni, peste ctiva ani nu vei putea obtine o a doua finantare pentru modernizarea aceleiasi pensiuni.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CRISTIAN_GREEN
Nou venit

Data înscrierii: 25/Aug/2008

MesajTrimis: Lun Aug 25, 2008 11:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna,
Am citit mesajele vostre, am gasit ghidul pentru masura 313 dar nu ma gasit anexele 9 si 10. Daca terenul meu nu se afla intr-una din localitatile rurale de pe lista nu pot construi acolo o pensiune acolo nu Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cartush
Junior

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Sep 03, 2008 11:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce se mai aude de lansarea acestei masuri? ceva informatii noi? cand credeti ca se depun primele proiecte?
Sus
Cartush
Junior

MesajTrimis: Lun Sep 22, 2008 7:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a depus cineva vreun proiect pana acum?
Sus
Cartush
Junior

MesajTrimis: Vin Oct 31, 2008 9:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua, lume!!!!

Am reusit sa depun si eu in timp util proiectul si ma gandeam ca poate reusim sa facem un grup cu cei care au accesat fonduri pentru masura 313 pentru a ne ajuta la finalizarea investitiei...

Daca sunteti de acord va rog sa postati id de mess pentru a va invita in grup...

Smile
Sus
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Noi 01, 2008 3:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

succes si mult noroc. Mai zi-le si celor nehotarati, a fost greu?
Cartush
Junior

MesajTrimis: Sâm Noi 01, 2008 12:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a fost dificil cu luarea tuturor avizelor.. cel mai mult am asteptat dupa avizul de la ordinul arhitectilor (l-am luat in penultima zi de depunere)..
proiectul l-a facut o firma de consultanta si proiectare deci nu am avut prea multe batai de cap..

Cand se mai organizeaza urmatoarea sesiune de depunere? Aveti vreo idee?
Sus
ebi
Senior

Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm Noi 01, 2008 2:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

15.11....15.12/2008
Emma_B
Nou venit

Data înscrierii: 30/Iul/2008

MesajTrimis: Joi Noi 13, 2008 7:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va rog imi poate spune cineva de unde pot sa iau ghidul pe POR masura 5,2 in forma autentica,imi trebuie criterile de eligibilitate ale solicitatului,pentru a le atasa la un dosar in instanta!Va multumesc
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Joi Noi 13, 2008 11:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La ADR ai incercat? Ei sunt autoritatea de management pentru POR.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
giuseppe
Solicitant

MesajTrimis: Vin Dec 12, 2008 11:17 pm    Titlul subiectului: ordinul arhitectilor Răspunde cu citat (quote)

Poti sa imi dai mai multe informatii despre acest aviz ?

Am auzit ca a fost facuta o modificare de catre ordinul arhitectilor

In ce consta aceasta modificare facuta de ordinul arhitectilor ?
Sus
ebi
Senior

Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm Dec 13, 2008 11:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred c?? avizul ??sta depinde de...zona geografic??. S??pt??m?¼na trecut??, ?¼ntr-un loc unii au avut niÂ?te preten??ii, s??pt??m?¼na asta ?¼n alt loc (Cluj) au avut alte preten??ii. I-am ascultat, i-am comunicat arhitectului, acesta a protestat Â?i a... modificat bomb??nind, Â?i ieri mi-au dat avizul. AÂ?a c?? te duci cu SF-ul la ei, cu banii, pl??teÂ?ti Â?i te sf??tuiesc s?? nu-i contrazici chiar dac?? nu au dreptate. Mai s?¼nt pu??ine ore p?¼n?? la termenul final de anul ??sta. Iar la anul, cine Â?tie ce-o mai fi Â?i...dac-o mai fi Crying or Very sad.
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 14, 2008 1:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... pretentii de ce natura?
Latele decat cele prevazute in fisa de verificare?
merryfermier
Solicitant

MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 12:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate ca s-a mai scris dar nu am vazut(deci rog intelegere):daca poate sa-mi spuna cineva concret cum a obtinut credit pt. partea lui de finantare.As vrea o pensiune agroturistica(peisajul se preteaza f. bine si ideea o agreem f.mult,in special ca ne ocupam de legumicultura).Am vb. cu mai multa lume si toti mau zis ca numai dupa ce am proiectul aprobat pot sa vb. cu bancile si ca nu se pune problema sa nu mi se acorde creditul daca mi se aproba proiectul,totusi as vrea sa cunosc toate datele inainte sa purced la drum.
Multumesc pt.rabdare.
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Dum Mar 22, 2009 7:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Creditul de la banca evident ca-l primesti doar dupa ce ti se aproba finantarea, in schimb, atunci cand depui cererea de finantare trebuie sa faci dovada ca ai posibilitatile de finantare, adica implicit si acordul de finantare de la banca.
Sus
merryfermier
Solicitant

MesajTrimis: Lun Mar 23, 2009 9:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai...chiar asta ar fi doleanta mea:cum se procedeaza cu banca,ce trebuie sa dovedesti,ce conditii iti pune...cam cat de usor se acorda?Asta as dori eu sa stiu daca cineva a trecut prin asa ceva si poate sa-mi dea ceva sfaturi si informatii as ramane indatorata.
Sus
monymes
Nou venit

Locație: Cluj

MesajTrimis: Mie Apr 01, 2009 10:10 pm    Titlul subiectului: firma de consultanta Răspunde cu citat (quote)

Daca doriti, va pot recomanda o firma de consultanta in domeniu, care va poate raspunde la toate intrebarile conform situatiei dvs.
browncorner
Nou venit

MesajTrimis: Mie Iul 01, 2009 5:47 pm    Titlul subiectului: intrebare Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva daca anul acesta vom avea sesiune de depunere proiecte pe 313?
Sus
hauser
Solicitant

Data înscrierii: 17/Iun/2008

MesajTrimis: Mie Iul 01, 2009 10:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

August, din cate stiu
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TURISM (INCLUSIV AGROTURISM) Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Următoare
Pagina 20 din 23

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum