Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

BRASOV-CONSULTANTA ACCESARE FONDURI EUROPENE!

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
LEORO
Solicitant

Data înscrierii: 09/Mar/2010

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 2:48 am    Titlul subiectului: BRASOV-CONSULTANTA ACCESARE FONDURI EUROPENE! Răspunde cu citat (quote)

[color=darkred]SC 9 BEST ADVISORY SOLUTIONS SRL[/color] ESTE FIRMA CU [color=darkred]CEA MAI MARE EXPERIENTA [/color]IN IMPLEMENTAREA PROIECTELOR FINANTATE DIN FONDURI EUROPENE NERAMBURSABILE. PROFESIONISTII NOSTRI INTOCMESC DOCUMENTATIA NECESARA ACCESARII DE FINANTARI NERAMBURSABILE PENTRU PNDR, POS CCE, POS MEDIU, POP, MFP ETC, DUPA CE IN PREALABIL STABILESC ELIGIBILITATEA SOLICITANTULUI SI A ACTIVITATILOR URMARITE A SE DESFASURA PRIN PROIECT. OFERIM CONSULTANTA IN IMPLEMENTAREA PROIECTELOR SI EX-POST.
[color=darkred]ACTIVAM IN BUCURESTI SI BRASOV.

Ultima modificare efectuată de către LEORO la Vin Mar 19, 2010 4:29 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cernatescul
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 9:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Macane asta cu "cea mai mare experienta" si e urat sa te lauzi, parca ti-au murit laudatorii.

Altii oare ce zic despre voi?

9 BEST ADVISORY SOLUTIONS S.R.L.
Adresa: Str. DEZROBIRII 106 CONSTANTA
Telefon: 0745857631
Fax:
Judet: CONSTANTA
Cod Unic de Identificare: 26278486
Nr. Registrul Comertului: J13/2582/2009
Stare societate : INREGISTRAT din data 30 Noiembrie 2009

Mda. Probabil experienta aia e acumulata din 30 noiembrie si pana acum. Adica fix in 4 luni.

Poate patronul a avut experienta mai inainte:
Robert Leonard Tanasoiu
Manager Executiv, 9 Best Advisory Solutions
Constanta
* Domenii de activitate: Consultanta/Audit, Finante/Servicii financiare/Investitii, Servicii
* Pozitie curenta: Afacere proprie
* Zonele tarii unde fac afaceri: BUCURESTI, Dobrogea, Muntenia
* Data nasterii: 09 ian. 1981 (29 ani si 1 luni)

Daca ne luam dupa username, chiar dl LEOnard RObert posteaza cu gratie pe aici. La 29 de ani, sigur a implementat si proiecte in pre-aderare, probabil de pe bancile liceului.

O prezentare onesta v-ar aduce mult mai mult decat scrierea cu CAPS si laude fara acoperire. Parol.
Sus
LEORO
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 3:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Le+am MONITORIZAT pe cele mai importante de pe raza judetului Constanta. Mai exact am reparat toate greselile de scriere ale celor cu foarte multa experienta. In plus am oferit si consultanta firmelor de consultanta...
Sus
Cernatescul
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 3:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nou vorbe aruncate si afirmatii categorice: "cele mai importante"; "toate greselile". Laude goale, pana la proba contrarie.

In cele 4 luni de functionare nu aveai cum sa repari sau sa monitorizezi proiecte intocmite si depuse cu un an inainte. Si cu firma asta a dumitale noua, nu ai acces la proiectele intocmite de APL-uri, deci din start nu ai cum sa monitorizezi "cele mai importante" proiecte. Or fi niste fraieri ceilalti consultanti cu experienta dovedita ani de zile in Constanta si noroc ca ai aparut d-ta acum sa-i corectezi si sa-i repari pe toti.

Iti zic din nou: vino cu o prezentare onesta, nu te mai umfla in pene cu chestiuni fanteziste si atat de usor de contracarat si vei fi apreciat mai mult de parteneri. Nu e nimeni absurd sa-ti ceara experienta acolo unde nu e, dar nu te dovedi nici d-ta absurd inventand o experienta. Cum ai impresia ca vei convinge clienti cand prima d-tale afirmatie pare falsa? Fii mai rezervat si mai corect in afirmatii, daca ai lucrat la proiecte ofera exemple acolo unde consideri ca e cazul, dar nu veni cu afirmatii de tipul "cel mai cel", cand firma d-tale e abia nou-nascuta si d-ta insuti nu poti sa invoci o experienta profesionala prea indelungata. Nu te crede nici Mutu. Vino cu avantajele d-tale, nu cu ale altora.

Vezi ca sunt niste reguli pentru postarea de oferte, n-ar strica sa citesti cum au considerat administratorii formului ca ar trebui sa sune o oferta.

P.S.: Un telefon fix nu ti-ar strica, nu prea am auzit de firme cu experienta care au numai mobil. Prea miroase a one-man show, si cum te lauzi d-ta ca ai birouri in "n" orase...
Sus
LEORO
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 3:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e vorba de cele 4 luni.....E vorba de cativa ani in care am fost Ofiter de monitorizare pentru cele mai importante proiecte din regiunea Sud+Est, .....
Sus
LEORO
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 3:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e vorba de cele 4 luni.....E vorba de cativa ani in care am fost Ofiter de monitorizare pentru cele mai importante proiecte din regiunea Sud+Est, asta se numeste experienta, experienta pe care daca ati fi avut+o si dumneavoastra n+ati mai fi fost invidios si ne+am fi si cunoscut. O zi buna, nu+mi pierd timpul.......eu chiar am de lucru.......
Sus
Cernatescul
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 3:37 pm    Titlul subiectului: Re: BRASOV-CONSULTANTA ACCESARE FONDURI EUROPENE! Răspunde cu citat (quote)

LEORO a scris:
SC 9 BEST ADVISORY SOLUTIONS SRL ESTE FIRMA CU CEA MAI MARE EXPERIENTA

A, da? Mai sus ai scris altceva. Unde e sinceritatea?

Deci tu prezinti ca "experienta" faptul ca stateai la birou si lumea depunea proiecte la voi. Pfff.... Deci esti un ins "din sistem" care incurca borcanele. Vezi ca e mare diferenta intre a verifica niste proiecte facute de altii si a intocmi tu unul original, fara sa te inspiri din munca altora. Mai lipseste sa ne prezinti ca alt "avantaj" ca ai o baza mare de proiecte si ai de unde sa dai "copy-paste". Sau ca garantezi serviciile prin sistemul PCR.
Sus
LEORO
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 3:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper sa se sesizeze administratorul site+ului cu privire la afirmatiile dumneavoastra tendentioase si o sa incerc sa intru si in posesia IP+ului. Eu garantez cu experienta mea nu cu vreun sistem din care as face parte. Trebuie sa fiti responsabil pentru ceea ce afirmarti, nu este exclus sa raspundeti pentru aceste denigrari. O zi buna!
Sus
Cernatescul
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 3:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ia sa vedem noi cum stai matale cu conflictul de interese. Poate punem si de o sesizare penala, ceva. Ca tot iti place sa ameninti. Poate trebuia sa te gandesti inainte sa te apuci sa faci afirmatii fara acoperire. Esti amuzant, s-a spart minciuna in capul d-tale si tot cu tu gura mare.

Daca scriai "Io, Leonard Muschiulosu', care am experienta de n ani in verificarea proiectelor, dar jur pe verde ca nu mai sunt "in sistem", fac si dreg, am si o firma noo, dar eu sunt baiatu cu experianta, sunt cel mai tare din C-ta, unde baietii au Legantza, etc." nu avea nimeni nimic de zis. Cin' te-a pus sa te lauzi cu ce nu ai?

Ultima modificare efectuată de către Cernatescul la Mar Mar 09, 2010 4:02 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
LEORO
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 3:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa existe un conflict de interese trebuie sa si scrii si sa si monitorizezi proiectele si asta in cazul in care esti incadrat ca Ofiter de monitorizare, exista apoi posibilitatea sa scrii pentru alte programe decat cele pe care le monitorizezi, pentru ca nu poti monitoriza toate programele, daca ati fi cunoscut metodologia sau ati fi vazut vreodata o Declaratie referitoare la conflictele de interese ati sti despre ce vorbesc.....Asa ca va inselati din nou......
Sus
Cernatescul
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 4:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun, hai ca iese ceva din discutia asta cu dumneata. Deci singur spui ca nu ai voie sa intocmesti pe programele pe care le monitorizezi.

Deci anuntul d-tale suna cam asa:

"Io, Leonard, etc., care am experienta pe alte programe decat acolo unde pot sa va fac proiecte, va fac proiecte. Va rog retineti ca am experienta, dar nu acolo unde pot sa lucrez. Va rog sa ignorati ca am zis mai sus ca am experienta, scuze, inca nu am dar promit ca sunt cel mai serios, cel mai ieftin si mai bun. Jur pe rosu si pe verde ca nu ma bag acolo unde e conflict de interese, ca daca ma prind astia ma da afara... Doar incerc sa castig si eu un ban onest".

Asa da. Eu ti-am spus mai sus ca nu e o rusine sa n-ai experienta, dar tu nu si nu, o tii pe-a dumitale...

Ce sa-ti fac, ghinion ca pe aici sunt oameni care chiar au si intocmit, nu doar s-au uitat cum altii implementeaza, cum reiese ca ai facut d-ta. Ghinion ca noi mai stim ca una e sa intocmesti si cu totul alta e sa monitorizezi daca implementarea e bine facuta. Una e raportul de progres, cu totul altceva e SF-ul. Ghinion ca ai spus ca d-ta esti cel mai mare din C-ta. Very Happy . Nu se face asa ceva, asta o pot spune ceilalti. Stii cum e, lauda de sine... are picioare scurte.

Ultima modificare efectuată de către Cernatescul la Mar Mar 09, 2010 4:19 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
LEORO
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mai jigniti degeaba! Tot vorbiti de sistem, eu am lucrat in sistemul despre care vorbiti si n+am vazut sa scrie cineva proiecte pe care le si monitorizeaza, n+am vazut sa se ia spaga, dar am vazut proiecte scrise mizerabil si vad multa invidie la dumneavoastra si nu inteleg de ce pentru ca e tara mare si cererea de proiecte nu impune disparitia niciunei firme de consultanta. Cei mai buni raman pe piata, iar eu o sa raman. Cu toata malitiozitatea de care ati dat dovada eu va doresc sa ramaneti si dumneavoastra pe piata. Incercati sa nu faceti antireclama altora, pentru ca in cazul meu v+ati inselat.
Sus
Cernatescul
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 4:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu m-am inselat deloc, iar d-ta ai confirmat tot ce am scris. Esti un start-up si nu asta e de condamnat. Vino cu o prezentare cinstita, nu-ati aroga un loc pe care nu-l ocupi si nu te critica nimeni.

Poti sa fii "tanar si dinamic", "muncitor si punctual", "ieftin si de calitate", "prompt si serios". Din toate astea, d-ta ai ales singura chestie care era falsa: "firma cu cea mai mare experienta". Subliniez din nou, una e monitorizarea si cu totul altceva este conceperea unui proiect.

Singur ai afirmat, nu te mira ca ai primit reactii.
Sus
LEORO
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 4:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu este si va si explic de ce, o data pentru ca spre exemplu ai o gandire gresita a activitatilor pe care o indrepti tu in monitorizare, timp alocat necorespunzator pentru achizitii, rambursari estimate eronat in Cererea de finantare, astea toate tin de scriere....Apoi in implementare se intampla ca cel care a scris proiectul sa nu stie cum sa modifice un Grafic al rambursarilor, unul al activitatilor, iderapeaza din estimarile facute la momentul intocmirii documentatiei, trebuie apoi Act aditional, te lovesti de faptul ca nu stii sa intocmesti un Memoriu justificativ, o Solicitare de Act aditional. Astea sunt motivele pentru care spun ca va inselati cand spuneti ca cei care scriu sunt peste cei care monitorizeaza. Ganditi+va ce a mai ramas daca cele de mai sus au fost gresite?! Va spun eu, o amarata de cerere de acord sau de finantare sau cum se numeste, in functie de Programul pe care se aplica. Asta este atuul celui care doar scrie? Completarea unei amarate de cereri? Eu sunt convins ca cineva care are si experienta scrisului dar si a monitorizarii poate pretinde ca este printre cei mai buni, daca nu cel mai bun. O sa spuneti ca exista si un plan de afaceri si altele cateva de intocmit....sa fim seriosi sunt programe agreate de Wall Street Journal care iti genereaza aceste planuri, desigur necesita si interventii din partea celui care intocmeste documentatia, dar in ce masura? Eu as prefera pe cineva cu experienta scrisului dar si a monitorizarii, nu doar a scrisului. Daca cei care monitorizeaza proiectele omit sa+ti spuna sa grabesti un Act aditional?! Cum am putut sa vad, daca nu li s+ar fi spus, s+ar fi reziliat proiectul, conchideti dumneavoastra....Discutia poate sa continue la infinit....Clientii decid.
Sus
Cernatescul
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 5:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mult succea in folosirea unor programe care fac automat planuri de afaceri. Very Happy Chiar ca v-ati batut cuie in talpa cu afirmatia asta de mare profesionalism. Very Happy Sa intelegem ca asa propuneti clientilor sa intocmiti documentatia, cu niste programe luate de pe un CD? Sa ne fereasca soarta de consultanti atat de competenti!

Ma rog, proiectele serioase au studii de fezabilitate cu analiza cost-beneficiu, dar astea sunt mizilicuri. Sunt niste programe gratuite, acolo... Very Happy E mult mai greu de scris o cerere de act aditional sau de modificat un grafic al activitatilor, ca doar cel care l-a intocmit de la 0 a fost un nepregatit, artist e cel ce modifica. Very Happy E logic ca cel care a fost capabil sa intocmeasca un studiu de fezabilitate nu e capabil sa intocmeasca un memoriu justificativ. Very Happy Mai spuneti-ne, ca sa aflam si noi cum ne considera la genunchiul broastei functionarii care, chipurile, ne "evalueaza" proiectele si ne miram de ce le tin cu lunile in evaluare si cer note explicative hilare. Of, pustimea din ziua de azi. Abia au iesit de pe bancile facultatii si au si aterizat la evaluare. Au ajuns experti. Ofiteri la 25-26 de ani si ne spun noua misterele completarii unui formular.

Una nu e deasupra celeilalte, doar sunt chestiuni diferite. Gradul de dificultate si necesarul de cunostinte profesionale este insa 80% in intocmire si asta asigura mai intai castigarea finantarii. Fara competenta in implementare finantarea se poate pierde, dar mai intai sa fie ceva de pierdut. Daca pe asta se bazeaza competenta, pe respectarea unor termene banale si inaintarea unor formulare completate in casute, ne scuzati, n-am stiut. Se pare ca dvs. ati lucrat numai cu beneficiari slab pregatiti, dar nu va culcati pe o ureche. E mult pana sa finalizezi un proiect, dar e nevoie de si mai mult ca sa-l poti incepe.

Acum veniti dvs. si ne povestiti cum sunteti artist la scris acte aditionale si noi astialalti suntem niste clicaitori in programe. Halal profesionalism.

Mi-a placut partea aceea cu "plan de afaceri? banal, dom'le". "Studiu de fezabilitate? Ce e aia? Sunt niste programe pe acolo, dom'le..." Stimabile, asta e partea cea mai importanta. Aici se castiga sau nu proiectul. Ce simplu e sa fii mogul pe la adr si sa face pe viteazul in fata beneficiarului. Ia vedeti, in partea cealalta a baricadei chiar trebuie sa te dovedesti toba de cunostinte.

Nu ma pot opri din ras... "Trebuie sa completezi bine formularul...". "Cel ce a intocmit de la 0 nu stie sa modifice..." hilar, dom'le. Ziceti-ne si noua cine sunt aia, sa stim si noi care e competentul. Noi, astialalti, totusi stim mai multe.

Sa inteleg ca atat verificati dvs., restul era de neinteles si treceati peste?

Poate ar trebui sa intelegeti, daca nu am fost suficient de clar: pentru un consultant adevarat, implementarea e b-a-n-a-l-a. Nu va laudati cu asta, va faceti de ras. Cine are rata de renuntare aici din vina consultantului, atunci acel consultant e un nepregatit. Ca ati nimerit dvs. peste beneficiari care s-au zgarcit si au implementat singuri sau peste proiecte facute de stat pe contracte date cui trebuie, ghinion. In piata libera nu tot ce zboara se mananca.

Auzi, "cea mai mare experienta in intocmirea de cereri de acte aditionale", "cea mai mare experienta in modificarea de bucatele din proiectele facute de altii" "Plan de afaceri? E pe undeva un model printr-o revista, trebuie doar modificat nitel". Cum am zis mai sus? Copy-paste, copy-paste. Mai ziceti, dom'le. Sa invatam si noi cum sa ne promovam. Sa aflam si noi mai clar unde sta competenta unui consultant. Very Happy Dar vedeti cum le ziceti, cu fiecare mesaj ne spuneti tot mai multe despre metodele dvs. si fuge si bruma aia de clienti. Very Happy

Noua dvs. reclama cred ca suna cam asa: "Ultra, ultra, the best. Ultima moda. 9 BEST ADVISORY SOLUTIONS SRL a rezolvat problema pentru dvs.: noi suntem SINGURII care va facem planul de afaceri dupa ultima revista. Adica il copiem din revista. Numai noi stim sa facem cele mai bune cereri si modificari de formulare. Restul? Un fleac. Garantam ca nu vom fi ciuruiti." Apoi cu voce rapida, ca la reclamele de medicamente si scris cu litere mici: "Oferta supusa unor termeni si conditii. Afirmatia cea mai mare experienta nu se refera la activitatea firmei de pana acum. Datorita potentialului conflict de interese, putem sa lucram numai pe proiecte unde nu avem experienta. Birourile din Bucuresti, Braila, Brasov si Constanta au un numar unic de apel, mobilul patronului."

Toate astea, sunt afirmatiile dvs. Asa ati inteles sa va faceti reclama pe un forum populat in imensa majoritate cu oameni din bransa, care stiu despre ce e vorba.

Ultima modificare efectuată de către Cernatescul la Mar Mar 09, 2010 6:14 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
LEORO
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 6:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate ca am fost eu ghinionist, dar majoritatea proiectelor s-au rescris practic in implementare, in forma in care erau nu puteau fi finalizate, acesta fiind, desigur, meritul celor care le-au scris. Am vazut doar 2 proiecte scrise impecabil, unul dintre ele fusese scris de o angajata, oarecare ati fi spus, de la respectiva firma, care le-a dat clasa tuturor consultantilor de renume. Despre SF n-am spus ca e nimic, pentru mine planul de afaceri nu ridica probleme, iar programul despre care v-am spus este gandit si recomandat de economisti importanti si este doar un reper. Analiza cost-beneficiu nu e deloc simpla, dar nu un singur ins lucreaza la toate acestea, eu lucrez cu cei mai buni. Ati inteles dumneavoastra gresit, ca de obicei, ca-i vorba de copy-paste. Analiza cost-beneficiu nu e deloc simpla, dar nu un singur ins lucreaza la toate acestea, eu lucrez cu cei mai buni. Si chiar nu-mi mai pierd timpul. O sa lasati probabil 1 sau 100 de alte mesaje la care nu va voi mai raspunde, o sa va pierdeti deci timpul care nu pare deloc pretios pentru dumneavoastra, mult succes in a vi-l irosi!
Sus
Cernatescul
Solicitant

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 6:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nou afirmatii categorice fara nimic in spate: "majoritatea proiectelor s-au rescris in implementare" - poate dvs. i-ati intarziat si ce au planificat oamenii nu mai era aplicabil? majoritatea din cate? cine le-a rescris? cei care le scrisesera si prima data? Despre ce programe e vorba? Cele unde nu puteti lucra datorita conflictului de interese? Cu cat timp in urma? Ce tip de beneficiari erau? De stat sau privati? Fusese consultantul ales concurential sau impus pe linie de partid si de stat? E vorba de acelasi consultant slab, care e procentul de "slabi" din total? Daca e vorba de proiecte cu beneficiari de stat, nu va obositi, alegerea e rareori facuta concurential.

"doar doua proiecte scrise impecabil" din cate? pot fi si 2 din 3. Cine decide care sunt "consultantii de renume"? Cine sunt "economistii importanti"? Recomanda o revista din SUA metodologii pentru accesarea de fonduri in Uniunea Europeana? Nu ar fi mai bine sa vedeti ce recomanda Uniunea?

Hotarati-va, SF si ACB sunt grele? Nu ati zis ca e banal sa scrii un proiect? Planul de afaceri ramane in continuare banal? De ce, cu ce difera asa de mult partea de analiza economica fata de un SF? Doar ca nu are ACB? Aveti idee ca nu toate SF-urile contin ACB? Stiti ca pentru unele categorii de beneficiari nu se intocmeste aceasta analiza? Folositi un program american pentru previziuni de bilant pe formularele din Romania? Cum de rezulta pozitiile? Sigur ati vazut cum arata? Sau continutul e inca o nebuloasa pentru dvs.? "Eu lucrez cu cei mai buni" Cei mai buni in ce? Sunt angajatii dvs? Sunt colaboratori care lucreaza si cu ceilalti consultanti, cei slabi? Cine zice cine sunt acesti cei mai buni? Deci aveti nevoie sa lucrati cu altii? Atunci de ce sa vina cineva la dvs., nu poate sa mearga direct la "cei mai buni"? Potrivit propriilor afirmatii, pana acum ati lucrat numai cu slabi, de unde ati putea evalua care sunt cei mai buni?

Ati intuit corect, pot sa las 1000 de mesaje in care demontez fiecare afirmatie vaga si generalista, care nu vorbeste nimic despre dvs. si serviciile dvs. prezentate in primul mesaj intr-un mod atat de inexact. Ati putea macar acum sa va puneti cenusa in cap, sa incetati a va referi in mod vag la altii si la o nebuloasa si neverificabila activitate din trecut; prezentati-va in mod onest si cu ce aveti, nu cu fantasmagorii despre programe din reviste si cei mai buni cu care lucrati. Very Happy

Dar ma opresc, caci nu vreau sa se ajunga la "Un fleac... Ha-ha-ha". Faceti lucrul cinstit. Puteti o oferta cu ceea ce sunteti si ceea ce oferiti.
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 10:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu-i nevoie sa deschizi 10 topicuri in care sa postezi acelasi mesaj.

@Cernatescul: Aceasta sectiune este destinata celor care doresc sa-si faca publica oferta de consultanta. Daca initiatorul topicul considera ca o astfel de abordare este in avantajul sau, asta e...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum