Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

SPALATORIE HAINE

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cipi99
Nou venit

Data înscrierii: 02/Mar/2010

MesajTrimis: Mar Mar 02, 2010 5:52 pm    Titlul subiectului: SPALATORIE HAINE Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua ,

Doresc sa deschid o spalatorie ecologica de haine in mediul urban (Bucuresti) dar ca locatie back-up ma gandesc si la Ilfov.
Mentionez ca ma incadrez in limita varstei de 35 de ani,businessul este primul pt mine (un start-up) si va genera 5 locuri de munca ( probabil someri peste 40-45 ani).

1. Ce tip de fonduri pot accesa,timpul de acordare,aportul financiar personal ?
2. Accesarea acestor fonduri imi vor limita accesul la anumite facilitati oferite de statul roman? ( ex. posibila lege care scuteste tinerii antreprenori de la taxelor in primii 3 ani )
3.Echipamentele trebuiesc achizitionate cash sau pot si in sistem leasing?

Am dat un search in prealabil pe forum despre acest subiect dar nu am gasit!

Multumesc pt sprijin!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 10:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Nimic in mediul urban fara o firma deja in functiune.
2. Nu.
3. Prima varianta.
Sus
cipi99
Nou venit

Data înscrierii: 02/Mar/2010

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 11:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci in mediu urban nu fac nici un fel de afacere fara o firma deja existenta...atunci pt moment o sa ma orientez catre programul start-up IMM dar o sa arunc un ochi si pe site`ul din semnatura ta.

Multumesc!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum