Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

proiecte depuse spre aprobare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Daniel Baboian
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mar Oct 27, 2009 10:34 am    Titlul subiectului: proiecte depuse spre aprobare Răspunde cu citat (quote)

Am inteles ca exista o lista cu firmele care au depus pentru fonduri europene

Va rog frumos sa ma ajutati cu un link un pot sa consult si eu aceasta lista, pentru ca am tot felul de clienti care sustin ca au depus si vroiam sa ma conving

De asemenea daca ma puteti ajuta cu un link unde sa gasesc o lista cu cei ce au primit aceste fonduri as fi etern recunascator

Va multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 27, 2009 11:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.fonduri-ue.ro e un punct de start, care mentine liste centralizate cu beneficiarii (dar numai pe fonduri structurale, nu si pe alte instrumente structurale); apoi pentru fiecare program in parte cauta pe pagina de web a Autoritatii de Management sau Organismului Intermediar respectiv.
Sus
ebi
Senior

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Oct 27, 2009 2:53 pm    Titlul subiectului: Re: proiecte depuse spre aprobare Răspunde cu citat (quote)

Daniel Baboian a scris:
Am inteles ca exista o lista cu firmele care au depus pentru fonduri europene

Nu (ar trebui sĂŁ) existĂŁ liste cu firmele care au solicitat finanĂŸare ci doar cele care au obĂŸinut finanĂŸare nerambursabilĂŁ. ExistĂŁ o excepĂŸie: sĂźnt publicate Âși listele celor cĂŁrora li s-a respins finanĂŸarea din FEADR.
Oricum, listele se publicĂŁ doar DUPÃ evaluarea proiectelor, deci nu existĂŁ liste publice cu firmele care aÂșteaptĂŁ decizia de (ne)finanĂŸare.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 27, 2009 3:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exista. Pe POS-CCE, de exemplu, este publica si lista proiectelor depuse. Si asa mi se pare corect, sa stii cine a depus si cand. Mai ales acolo unde se aplica metoda FIFO.
Sus
ebi
Senior

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Oct 27, 2009 4:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiPatrascu a scris:
....Si asa mi se pare corect, sa stii cine a depus si cand. Mai ales acolo unde se aplica metoda FIFO.

K! Nu Âștiu cum uitasem ... deÂși o consult Âși eu din cĂźnd Ăźn cĂźnd. Doar cĂŁ am mai constatat cĂŁ se aplicĂŁ tot mai des metoda....LIFO Sad
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Larisa53
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mie Oct 28, 2009 1:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si fiindca ptr POS CCE Axa 1 - proiecte mari- s-a inceput evaluarea administrativa cu proiecte depuse in ultima perioada, de la nr. 300 - 400 si cateva de la nr. 5xx, ne poate da cineva o explicatie a acestui fapt? Este adevarat ca evaluarea se face de catre expertii Bostina &Asociatii - deci PDL - si in cazul acesta, noi , muritorii de rand, vom primii hartiute la care degeaba mai facem contestatii?
Nu este cu tenta politica si cu lehamite si multa, multa dezamagire.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> DIVERSE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum