Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Mai este finantat TURISMUL in 2015? Masura 313?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TURISM (INCLUSIV AGROTURISM)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
db
Nou venit

Data înscrierii: 13/Ian/2015

MesajTrimis: Mar Ian 13, 2015 1:13 pm    Titlul subiectului: Mai este finantat TURISMUL in 2015? Masura 313? Răspunde cu citat (quote)

Am o constructie intr-o statiune pe malul marii in jud Constanta. Am 10 dormitoare fiecare cu baie proprie si living. Vila este ridicata si complet neamenajata in interior. Sunt necesare : dotari bai (de la gresie si fainata pana la toate cele necesare), camere (de la parchet si mobilier pana la un tv).

As vrea sa functioneze ca pensiune (doar cazare) pe timp de vara dar nu mai am fonduri.
Pot obtine fonduri? Exista program de finantare in 2015 si care este acesta? Cum as putea sa ma informez mai bine pentru ca informatia de pe internet este labirintica, mai ales ca nu am deloc experineta cu finantarea din fonduri europene?

Ca sa rezum:
Exista finantare pe turism in 2015 ?
Cum ma informez - unde merg sa aflu un minim de informatie?
Cum aflu care sunt proiectele care apar si termenele limita de depunere a proiectului - un site?
Am nevoie sa cumpar un ghid (invitatia asta apare cel mai frecvent pe diferite site-uri)?
Aceasta masura 313 este de actualitate? Pare sa fi fost valabila pana in 2013? Exista continuitate?

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
db
Nou venit

MesajTrimis: Joi Ian 22, 2015 5:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pot interpreta faptul ca nu am primit niciun raspuns facand urmatoarele posibile ipoteze:
- subiectul este incorect formulat sau am gresit adresantul;
- fodurile minus structurale intereseaza pe cei cu speranta dar multa naivitate;
- sunt chestiuni mult mai importate decat dezvoltatea turismului;
- daca invidia este o problema pensiunea apartine unui prietene, :) .

Toate cele bune!
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 22, 2015 8:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primiti un raspuns daca cineva doreste sa intre in conversatie cu dvs. si nu aveti cum sa fortati pe nimeni. La urmatarul mesaj cu o atitudine nepotrivita fata de membri comunitatii, ne vom desparti.
Sus
db
Nou venit

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2015 11:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Imi cer scuze daca mesajul meu a fost perceput astfel. Nu aceasta a fost intentia. Inceiam mesajul cu o gluma in speranta ca astfel atrag un raspuns util.
Imi putet raspunde macar intr-un singur rand la intrebarea mea principala: Am formulat corect cererea mea de ajutor?
In alta ordine de idei, timpul este pretios, astept un raspuns destul de rapid iar forumul pana acum, sincer, pare sa nu-mi ofere mare lucru.
Daca si acest mesaj va pare nepotrivit aveti deplina mea intelegere daca veti hotara ca trebuie sa ne despartim.

Succes!

Am sa incerc sa justific punctual cel de-am doilea mesaj al meu pentru ca nu este in totalitate o gluma si asteptam raspunsuri destul de clare. Cand investesti, chiar daca banii nu sunt 100% din propriul buzunar, trebuie sa fi foarte atent la toate aspectele.

- subiectul este incorect formulat sau am gresit adresantul : Probabil ca un raspuns complet il primesc daca merg la o firma de consultanta pe care trebuie s-o platesc - Dar nu stiu cum sa abordez problema si ati putea sa ma indrumati.

- fodurile minus structurale intereseaza pe cei cu speranta dar multa naivitate; - Este un bussines (fondurile) in care naivitatea mea este o realitate. Sunt sanse? absenta informatiei si a comunicarii deschise este descurajatoare.

- sunt chestiuni mult mai importate decat dezvoltatea turismului . Contextul european este o realitate si poate ca fondurile pentru turism vor reprezenta o preocupare secundara. Cu asta ati putea sa ma lamuriti - exista un program pentru turism? Cum as putea afla lucrul asta? Singurul lucru pe care-l gasesc pe net este invitatia sa cumpar un ghid.
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 23, 2015 12:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

db a scris:
Buna ziua,
In alta ordine de idei, timpul este pretios, astept un raspuns destul de rapid iar forumul pana acum, sincer, pare sa nu-mi ofere mare lucru.

Totul va fi in regula daca intelegeti ca ideea subliniata de mine in mesajul dvs. nu e compatibila cu activitatea pe un forum public de discutie, unde conversatia se poarta exclusiv pe baza de voluntariat, timp liber si dorinta participantilor de a conversa.

Cu un singur lucru pot sa va ajut acum, care are un caracter de oarecare urgenta pentru dvs.:
db a scris:
Singurul lucru pe care-l gasesc pe net este invitatia sa cumpar un ghid.

Daca e vorba de cele promovate prin reclame google, atunci cel mai probabil sunt niste tepe.

Daca vreti mai multe informatii de la mine, in masura in care voi reusi va ajut cu ceva, atunci precizati numele localitatii in care e constructia, caci e posibil sa existe limitari.
Sus
db
Nou venit

MesajTrimis: Mie Ian 28, 2015 12:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns. Constructi este in localitatea 2 Mai.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TURISM (INCLUSIV AGROTURISM) Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum