Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Casa verde

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> PROGRAME GUVERNAMENTALE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
minanika
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mie Iun 27, 2012 11:25 pm    Titlul subiectului: Casa verde Răspunde cu citat (quote)

As dori si eu sa aplic pentru panouri solare si incalzire centrala (inlocuirea instalatiei actuale alimentata gaz) pentru un imbobil proprietate personala. Nu imi este foarte clar urmatorul aspect.
trebuie sa fac proiect de constructie dat fiind faptul ca aceste panouri vor fi montate pe acoperis? nu am facut carte funciara pana in prezent suntem proprietari din 1994, deci va trebui sa o fac. un alt aspect ar fi, am casa in forma de L acoperisul de la baza l-ului este foarte vechi si ar trebui schimbat este o cheltuiala eligibila?

multumesc,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2012 3:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Finantarea iti ajunge pentru o parte din instalatie. Ce cheltuieli eligibile sa mai ai? Structura se presupune ca exista asa ca daca aplici pentru finantare nu mai pui altceva in afara instalatiei. Sarpanta o faci pe cheltuiala ta.
minanika
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2012 5:41 pm    Titlul subiectului: casa verde Răspunde cu citat (quote)

tot nu imi este clar unde trebuie sa depun aplicatia.. pentru casa verde
Sus
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2012 6:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

casa verde este finantat prin fondul de mediu. Deci cererea o depuneti la agentia judeteana de protectia mediului din zona de domiciliu.
Un link:
http://casaverde2012.ro/pasii-de-urmat-pentru-obtinerea-finantarii/
rule128@gmail.com
Nou venit

Data înscrierii: 22/Apr/2014

MesajTrimis: Mar Apr 22, 2014 5:06 pm    Titlul subiectului: Casa verde 2014??? Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua

Stie cineva daca programul casa verde este disponibil si in 2014?

Multumesc
Radu
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> PROGRAME GUVERNAMENTALE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum