Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

fonduri pt construirea unei saline

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
babauflorina
Nou venit

Data înscrierii: 29/Iul/2009
Locație: arad

MesajTrimis: Mie Iul 29, 2009 2:53 pm    Titlul subiectului: fonduri pt construirea unei saline Răspunde cu citat (quote)

Doresc sa stiu daca se pot obtine fonduri nerambursabile pentru realizarea unei saline artificiale. Aceste fonduri se pot folosi si pentru achizitionarea sau construirea locatiei, sau doar pentru amenajarea ei?
Multumesc, Florina Babau
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 29, 2009 3:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iar salina urmeaza sa aiba ca domeniu de activitate...

Dau si eu niste exemple, nu vreau sa fie luate in nume de rau: turism, sanatate, extragerea de sare (eventual artificiala Very Happy )...

De domeniul de activitate depinde incadrarea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AlinaAlina
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Joi Noi 11, 2010 9:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma intereseaza si pe mine acelasi subiect, salina avind bineinteles scop medical. Insa daca e prea greu de obtinut pe domeniu medical, poate ca ar fi mai usor pe "servicii", ceva de genul cabientelor de masaj pentru infrumusetare, nu medicale? Din cite stiu eu, pentru un cabinet de masaj de intretinere (deci pe domeniul "servicii") e mult mai usor de obtinut autorizatia decit pe unul de recuperrare (medical). Poate ca asa o fi si aici?
Detin o locatie micuta, dar suficienta pentru acest scop, problema fiind insa alta: locatia face parte din casa fostului meu sot, care e cumparata in rate, deci intreaga cladire e ipotecata in favoarea bancii. Se pot obtine fonduri in aceste conditii? Am acordul atit al fostului sot cit si al bancii.
De asemenea ma intereseaza daca se pot obtine fonduri inclusiv pentru autorizatiile necesare de la primarie, fiind necesar a se sparge in peretele exterior o usa de accces si de a se construi citeva trepte din trotuar (care coboara).
Va multumesc pentru orice informatie.
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 1:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In momentul de fata, finantare europeana pentru acest tip de proiect se mai poate solicita doar in mediul rural (ma rog, nu chiar in momentul de fata ci in anul urmator).

Pentru mediul urban regret sa va informez ca nu se mai primesc solicitari de finantare pentru proiecte precum cel al dvs., intrucat cei care au depus deja proiecte depasesc binisor suma bugetului alocat. Poate doar daca in viitor sa existe realocari sau suplimentari de fonduri pe acest domeniu, dar este o probabilitate destul de indepartata.
Sus
AlinaAlina
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Vin Dec 03, 2010 2:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine si asa, am si in mediul rural o varianta, un teren al bunicii care e inchiriat de la primarie. Se incadreaza, sau e musai sa fie proprietatea intreprinderiii individuale pe care o am? (intreprindere care are ca sediu chiar adresa respectiva de la tara) Chestia e ca acolo ar trebui sa construiesc totul de la 0. Ati putea va rog sa imi dati niste detalii, unde sa ma informez mai amanuntit? Multumesc.
Sus
AnaRamonaM
Nou venit

Data înscrierii: 08/Aug/2013

MesajTrimis: Joi Aug 08, 2013 10:48 am    Titlul subiectului: Salina Răspunde cu citat (quote)

MihaiPatrascu a scris:
Iar salina urmeaza sa aiba ca domeniu de activitate...

Dau si eu niste exemple, nu vreau sa fie luate in nume de rau: turism, sanatate, extragerea de sare (eventual artificiala Very Happy )...

De domeniul de activitate depinde incadrarea.

Buna Ziua,
Ma intereseaza si pe mine acest subiect. Vreu sa deschid o salina de suprafata intr-o casa la marginea orasului Bistrita. Detin casa si terenul proprietate personala. Salina o sa aibe ca domeniu de activitate medical sau turism depinde in ce domeniu ma pot indrepta avand in vedere ca nu putem merge pe mediul rural.
Va rog sa imi spuneti cum trebuie sa incep daca doresc sa deschid un SRL-Debutant si daca se mai aloca fonduri pentru acest domeniu.
Daca se deschide in mediul rural de poate face si punct de lucru ?
Multumesc
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum