Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Hotie

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SUBIECTE CONEXE RELEVANTE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
geid
Solicitant

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Lun Mai 28, 2012 10:35 am    Titlul subiectului: Hotie Răspunde cu citat (quote)

Incredibil! Nu credeam ca mai merge prosteala asta:
http://www.fondurieuropene2012.ro/?gclid=CLiu24WxorACFUfwzAodVnl_XA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 28, 2012 5:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va rog, aduceti cateva argumente pentru opinia exprimata. Sunt foarte usor de gasit aceste argumente. Imi permit sa va dau o sugestie de paragraf asupra caruia puteti sa va concentrati:
Citat:
Tot ce mai ai de facut este sa depui proiectul si sa obtii finantarea, lucru care in 2012 a fost mult simplificat pentru ca afacerea ta sa prinda viata cat mai repede! Astfel poate dura doar cateva zile pana ce proiectul tau este aprobat!

Ultima modificare efectuată de către MihaiPatrascu la Mar Mai 29, 2012 11:30 am, modificat de 1 dată în total
Sus
geid
Solicitant

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Lun Mai 28, 2012 6:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze, intentia mea este evident departe de a face reclama.
Din contra, incerc sa atrag atentia posibililor naivi asupra sarlataniei.

Trecand peste greseli care tin de folosirea limbii romane:

Oricare ar fi domeniul in care vrei sa faci afacerea, vei obtine finantare nerambursabila in maxim 2 luni si 17 zile. Nu exista sesiuni de depunere, perioade de analiza etc... unde mai pui ca proiectul va obtine finantare europeana nerambursabila in maxim 17 zile de cand a fost depus.

"Toate mecanismele bolnave ale Instituriilor Statului, vor fi eliminate cu ajutorul ghidului "Fonduri Europene pentru 2012-2013", care iti dezvaluie cum sa faci in doar 10 zile lucratoare, tot ce pana acum le faceau Institutiile obosite ale Statului in cateva luni!"... si noi care mai stateam inca dupa Institutiile Statului (macar pentru autorizatii, avize etc., nemaivorbind despre aprobarea finantarii) cand puteam foarte simplu sa ne adresam ghidului in schimb...

In ceea ce priveste cofinantarea, "Incepand cu anul 2012, lucrurile s-au schimbat radical, daca nu ai bani, bancile iti acorda finantare rapid si foarte usor." Asta chiar nu stiu de unde a aparut, experientele mele au dus la concluzia contrara.

In caz ca mai e vreo urma de indoiala, este vorba de hotie curata, bani usori care se fac pe spatele credulilor, cu un subiect la moda.
Ma intreb daca nu exista vreo institutie abilitata care sa se autosesizeze si sa-i opreasca pe sarlatani (eventual OPC).
Sus
ebi
Senior

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2012 4:47 am    Titlul subiectului: Reclama mincinoasă Răspunde cu citat (quote)

Pe L Magdalena si B Mihaela le mai întîlnim făcînd reclamă mincinoasă și pe: http://www.fonduri-nerambursabile.eu/ , aparținînd firmei S.C GOLDENHOUR S.R.L. Adresa: Șos. COLENTINA 16 BUCUREȘTI CUI: 26289353 Numar de inmatriculare la Registrul Comertului: J40 /11519 /2009. Din examinarea datelor publicate de către Ministerul Finanțelor aflăm că, înființată în anul 2009 cu un capital de 200 de lei, a reușit să termine anul 2010 cu o pierdere de 815696 lei, datorii de 1617885 dar totuși cu 235164 lei în casă și bănci. Exclamation Question
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SUBIECTE CONEXE RELEVANTE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum