Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

masura 141

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI PENTRU AGRICULTURA, DEZVOLTARE RURALA, TURISM RURAL
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
rut
Nou venit

Data înscrierii: 31/Dec/2011
Locație: TIMS

MesajTrimis: Sâm Dec 31, 2011 2:02 am    Titlul subiectului: masura 141 Răspunde cu citat (quote)

buna....as dori si eu sa ma ajute cineva cu niste explicatii...
am depus dosar pentru masura 141,am peste 40 de ani....dupa un timp mai indelungat am primit notificarea beneficiarului privind evaloarea cererii de finantare...in care reda....
stimate domn...va informam ca in urma verificarii si evaloarii cererii de finantare depusa de D-voastra in sesiunea 01.11 inregistrata cu nr............si a raportului de evaloare aprobat de catre Autoritatea de Management pt PNDR din data de 20 .12.2011,proiectul d-voastra este ;
-ELIGIBIL..si a fost punctat cu 20 puncte:
S1- solicitantul este membru intr-o forma aociativa
S2- solicitantu nu acceseaza masura 214
S3-ferma agricola de semi-subezistenta nu se afla in zona defavorizata
S4- ferm agricola de semi-subezistenta este detinuta de un fermier mai mare de 40 de ani
S5- solicitatul nu realizeaza o investitie pt indeplinirea conformitatii cu standardele comunitre

Va comunicam ca dupa data primirii prezentei notificari, aveti posibilitatea de a contesta decizia in timp de 5 zile lucratoare de la primirea notificarii. Contestatia va fi depusa la sediul CDRJ TIMIS la care ati depus cererea de finantare.
De asemenea , va informam ca puteti decideasupra redepunerii proiectului in sesiunile urmatoare .........Va multumim pt interesul pe care il manifestati in legatura cu programul National de Dezvoltare Rulala....

ma poate ajuta cineva va rog....ce sa inteleg ?...mi-sa aprobat sau nu..?nu ma descurc...va rog...multumesc...
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 03, 2012 5:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vi s-a aprobat.
Va duceti la http://www.madr.ro/pages/dezvoltare_rurala/masura141/Raport-evaluare-M-141-sesiunea-2011.pdf
si va cautati pe lista.
Nu aveti motive sa faceti contestatie deoarece am vazut ca punctajul dvs. intruneste conditiile de finantare si vi s-a comunicat ca proiectul a fost eligibil deci, conform listei, selectat.
ovidiu cucu
Solicitant

Data înscrierii: 03/Ian/2012

MesajTrimis: Mar Ian 03, 2012 8:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu va bucurati inca,acesta a fost un raport de evaluare doar,urmeaza unul de selectie.Sunt in jur de 25000 de proiecte eligibile,dar bani alocati sunt doar pentru 14000.Asadar 11000 de proiecte trebuie sa cada.Se va lua in ordine descrescatoare,primul cel cu 80 de puncte,urmatorul cu 60 de puncte si asa mai departe.Eu am fost punctat cu 40 de puncte si....sper sa fiu selectat la final...sper, dar nu cred.Deci prietene.... BAFTA. Exclamation

mai bine zis sunt proiecte depuse eligibile in valoare de 202.000.000 de euro,iar banii alocati pentru masura 141 pe 2011 de 105.000.000 de euro

si inca o smecherie,comisia de selectie departajeaza proiectele eligibile dupa:
1.Solicitantul sa aiba sub 40 de ani,la data depunerii proiectului
2.Sa aiba trecut in planul de afaceri o investitie
Asa srie in GHIDUL MASURII 141 Embarassed
Despre mine DOAMNE AJUTA sa dea la toate lumea si sa.mi de.a si mie
Eu am 40 de punte:20>am sub 40 de ani si inca 20>sunt membru intr.o cooperativa
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

MesajTrimis: Mie Ian 04, 2012 11:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi se pare o aiureala publicarea rapoartelor de evaluare. Daca nu sti ca esti selectat cum sa te retragi? Poate sunt 80% proiecte cu 20 puncte si mai intra si din acelea cu punctaj mic?! (zic si eu ...) Pana nu vad raportul de selectie nu pot sa fac contestatie. In baza a ce? Acum nu stiu decat ca sunt eligibil. Ma evaluez eu ca s-ar putea sa nu iau dar, oficial, cand se va publica rapoartul de selectie pot sa ma retrag sau sa fac contestatie. Eu nu m-as retrage ca nu sti ce le mai trece prin minte si e bine sa fi acolo dar e de pregatitit iar proiectul si sa incercati sa va imbunatatiti punctajul.
Succes tuturor.
ovidiu cucu
Solicitant

MesajTrimis: Mie Ian 04, 2012 2:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca auziti ceva de publicarea pe site a raportului de selectie pe masura 141<sesiunea iunie 2011> va rog dati.mi si mie un mesaj Acuma cine stie cat a mai dura si raportul asta,celalalt de evaluare a durat 6 luni de zile Crying or Very sad
Sus
ovidiu cucu
Solicitant

MesajTrimis: Lun Ian 23, 2012 8:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

s.a publicat lista cu proiectele selectate pentru finantare masura 141 sesiunea iunie 2011 Laughing
Sus
geo_t
Expert

MesajTrimis: Mar Ian 24, 2012 2:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunteti vesel... Inseamna ca ati obtinut finantarea. Felicitari.
ovidiu cucu
Solicitant

MesajTrimis: Mar Ian 24, 2012 6:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DA,multumesc Laughing
Sus
ovidiu cucu
Solicitant

MesajTrimis: Sâm Apr 14, 2012 11:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hei,stie cineva cand intra banii in cont pe masura 141,sesiunea iulie 20011?am semnat cererea de o luna de zile
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI PENTRU AGRICULTURA, DEZVOLTARE RURALA, TURISM RURAL Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum