Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

deschiderea unei afaceri - dar nu am bani

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
vlademagda
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Sâm Feb 11, 2012 2:37 pm    Titlul subiectului: deschiderea unei afaceri - dar nu am bani Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua... as vrea sa-mi deschid o afacere in domeniul reciclare/productie oricarui tip de material care se poate recicla (lemn,mobila,electocasnice diverse,materiale de constructii,plastic,etc) , o piata agroalimentara de desfacere eco a produselor autohtone compusa doar din producatori ambele intr-o locatie in afara orasului (comuna adiacenta)astea fiind doar o parte din ceea ce as vrea sa fac , atit pentru mine cit si pentru altii (angajati,asigurindu-le un loc de munca)...mentionez ca nu am fonduri pentru a incepe acestea , dar as dori mult sa fac aceste lucruri , vreau sa lucrez pentru mine (atit cit mai pot) si sa ofer si altora un loc de munca , am 44 de ani si din ce am inteles nu se acorda fonduri nerambursabile decit persoanelor pina in 35 de ani (ceea ce nu mi se pare corect ) si nu sint singururl care ar vrea sa faca ceva in tara asta)de aceea as dori sa ma indrume cineva si sa ma ajute sa fac si sa realizez aceste proiecte...va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Feb 26, 2012 8:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toti vrem sa facem ceva. Conditia cea mai importanta pentru o afacere este resursa financiara nicidecum varsta.
Eu as vrea sa fac un hotel la malul marii, de 5 stele, sa iasa din mare ca Burj al-Arab... Vreau sa fie mai frumos...!!! Dar nu am bani!
De asemenea nimeni nu va va da ajutor gratis. Inchipuiti-va, dumneavoastra ati ajuta pe cineva sa castige bani fara sa cereti nimic in schimb? Nu cred!
Este laudabil ca doriti sa faceti ceva insa orientati-va catre activitati lucrative din agricultura, care necesita sume mici de finantare, si pentru care va puteti baza pe sprijinul familiei.
Succes va doresc!
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum