Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Finantare/Achizitionare masini taiat piatra (piatra cubica)

Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
maderaro2000
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mie Sep 07, 2011 9:15 pm    Titlul subiectului: Finantare/Achizitionare masini taiat piatra (piatra cubica) Răspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor !!!
Rog pe aceasta cale sa imi explice cineva in ce masura/categorie ma pot incadra pentru achizitia de utilaje de taiat piatra,mai precis piatra cubica si ce demersuri sunt necesare,eventual o firma de consultanta(profesionista)care sa ma sprijine in acest demers !!!
Mentionez ca detin o cariera de piatra sistoasa(bazalt) din care actualmente produc piatra cubica pe cale manuala !!!

Va multumesc pentru ajutor !!!

Cu stima,
Boldea Alexandru
0722.555.743
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 08, 2011 12:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Off topic, scuze de interventie!
Bazaltul nu este piatra sistoasa! Este o roca magmatica! Sistul este o roca metamorfica.
Bazalte noi avem la Racos si Detunata dar stiu ca ar fi ceva rezervatii naturale pe acolo.
maderaro2000
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Joi Sep 08, 2011 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da,bazaltul este o roca vulcanica dar eu vorbeam despre felul cum se regaseste in zacamintul pe care il am,sub forma de sisturi(stratificat),fapt ce il face sa poata fi exploatat fara detonare ci manual !!!
Din lespezile groase de 5-10cm se pot ciopli manual pietre cubice !!!
Masinile de taiat piatra pot eficientiza mult productia.

Cu stima,
Boldea Alexandru

Mesaj moderator: Din doua mesaje postate de dvs. pe forum pana acum, ambele sunt de publicitate mascata. Daca veti mai posta un al treilea astfel de mesaj, in care aparent cereti ajutor dar, de fapt, solicitati sa va vizitam site-ul, voi fi nevoit sa va blochez accesul. Si un sfat: incercati ca in scris sa folositi cu mai multa zgarcenie semnele de punctuatie, pentru din modul cum ati scris pana acum, lasati impresia ca sunteti pe cale sa suferiti un infarct din cauza agitatiei.

Mesaj moderator: Utilizatorul nu a mai raspuns, topicul se inchide.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum