Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Arendarea pamantului in masura 112

Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI PENTRU AGRICULTURA, DEZVOLTARE RURALA, TURISM RURAL
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
SAPNU CORINA
Nou venit

Data înscrierii: 03/Apr/2011
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Apr 04, 2011 6:22 pm    Titlul subiectului: Arendarea pamantului in masura 112 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua! As dori sa imi incerc norocul cu un proiect pe masura 112 dar desi am citit Ghidul solicitantului am o nelamurire cu privire la arendarea pamantului, asa ca va voi explica:
O persoana "Popescu" detine in proprietate 8ha de pamant , 4ha (din cele Cool le are date in arenda unui anume "Ionescu". Acum domnul "Popescu apare inscris la APIA cu 4ha si domnul "Ionescu" cu 4ha.
Eu ca solicitant al proiectului pe masura 112 as putea lua in arenda cele 4ha de pamant pe care le mai detine domnul "Popecu" chiar daca celelalte 4ha sunt arendate de domnul "Ionescu"? si astfel sa fiu eligibil?
In conluzie: pentru masura 112 pot arenda pamant de la o persoana care mai are dat in arenda si alta suprafata unei alte persoane?? pentru ca in ghid se specifica doar de preluarea (si subliniez preluare) unitara a exploatatiei.
Este o diferenta in a prelua in arenda si a te infiinta pe o noua exploatatie luata in arenda partial?

Sper ca ati inteles care este nelamurirea mea si astept raspuns. Va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 04, 2011 6:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mesaj moderator: Va rog sa nu mai deschideti cate un thread nou pentru fiecare mesaj pe care-l aveti. Va rog repostati acest mesaj in primul dvs. thread si continuati discutia acolo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> FONDURI PENTRU AGRICULTURA, DEZVOLTARE RURALA, TURISM RURAL Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum