Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

construirea unei baze sportive

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
erin
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 12:02 am    Titlul subiectului: construirea unei baze sportive Răspunde cu citat (quote)

Buna seara,

As fi interesata de construirea unei baze sportive in mediul urban (activitatea sportiva principala fiind tenisul de camp). In acest moment am terenul pe care doresc sa construiesc aceasta baza dar nu gasesc o axa sau un DMI pe care sa incadrez o astfel de activitate. Va multumesc anticipat pentru raspunsul dvs.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 10:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am putea gasi noi, dar ar trebui sa stim forma de organizare juridica a solicitantului. Ar fi utile si alte detalii pe care le puteti furniza.
Sus
erin
Nou venit

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 9:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara,

Va multumesc pentru raspunsul prompt. In acest moment aceasta baza sportiva nu exista propriu-zis, ci doar la nivel de idee; in privinta formei de organizare juridice as opta pentru o organizatie non-profit in mediul urban (mentionez ca sunt mai familiarizata cu aceasta forma de organizare juridica), misiunea acestei organizatii fiind de facilitare a accesului la activitatii sportive pentru copii si tineri din medii sociale defavorizate. Pe termen lung as vrea ca aceasta baza sportiva sa devina un club sportiv acreditat.

Va multumesc pentru atentia acordata.
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 9:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ati opta pentru aceasta forma, atunci fondurile europene nu sunt pentru dvs.

Eu nu inteleg de ce cineva ar opta pentru ONG atunci cand e vorba de o activitate generatoare de profit.
Sus
nattila
Nou venit

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 3:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Referitor la acelasi subiect, respectiv constructia unui complex cu terenuri de tenis sa zicem...daca ar fi vorba despre un proiect generator de profit, implementat de o microintrepindere/ firma mica (poate si un start-up) care ar fi linia de finantare? Multumesc anticipat pentru raspuns!
Sus
bruna
Nou venit

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Vin Feb 11, 2011 11:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara,
Lucrez ca administrator la un club sportiv scolar, unitate sportiva de stat(schi alpin, fond, biatlon si orientare). M-ar interesa cum am putea accesa un fond nerambursabil pentru construirea unei "cabane a schiorilor", terenul l- am obtinut de la primaria orasului. Am dori sa construim cabana care sa foloseasca sportivilor in pregatire, locul obtnut este in apropierea unei partii de schi.
Va multumesc!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum