Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

fonduri nerambursabile pt reciclare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIU, ENERGII ALTERNATIVE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
puiu_alexandru
Nou venit

Data înscrierii: 01/Iul/2009

MesajTrimis: Mie Iul 01, 2009 10:23 pm    Titlul subiectului: fonduri nerambursabile pt reciclare Răspunde cu citat (quote)

Ma intereseaza cateva informatii utile sa-mi fac o idee despre fondurile pt reciclare daca ma poate ajuta cineva!Primii pasi de pana sa ajung la un consultant!(un site oficial sau altceva)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diana_hader
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mie Apr 07, 2010 11:19 pm    Titlul subiectului: RECICLARE HARTIE Răspunde cu citat (quote)

Si eu am o intrebare in legutara cu reciclarea.
EXISTA fonduri pentru reciclarea hartiei si pentru intreprinderi? Sunt foarte interesata...eu am vazut ca doar Consiliul judetean poate accesa fonduri pt reciclare, dar poate (sper) ma insel. Multumesc anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 10:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Depinde ce intelegeti prin reciclare si cum priviti aceste fonduri europene.

Daca vreti sa deveniti reciclatori, exista o multime de posibile incadrari, atat in mediul urban cat si rural. Puteti realiza unitati de reciclare sau prelucrare a diferitelor tipuri de materiale. Daca vreti sa fiti simpli colectori, atunci stam de vorba, incadrarea e mai restrictiva.

Daca vrei o forma de plata (de stimulent) pentru faptul ca reciclati materiale, nu e cazul cu fonduri europene.
Sus
diana_hader
Nou venit

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 12:41 pm    Titlul subiectului: Fonduri reciclare Răspunde cu citat (quote)

Eu am un teren in zona industriala a orasului Sibiu si as fi vrut sa fac o statie de reciclare a hartiei. Sa o colectez si sa o prelucrez. Deci produsul finit sa fie ori role de hartie, sau daca nu sa merg un pas mai departe si sa produc hartie de birou/xerox din 100% hartie reciclata. Dar din cate am vazut eu nu cred ca ma incadrez la nici un program de finantare. Din cauza asta am deschis subiectul, poate exista un program pe care eu nu l-am vazut. Astept sugestii...Succes in proiectele voastre!
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 4:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atata timp cat nu ne spuneti detalii clare despre dvs. (forma de organizare juridica, rezultate economice) si despre proiect (amplasare si valoare), ramanem in stadiul de am gasit, n-am gasit.
Sus
luciluci
Nou venit

MesajTrimis: Dum Noi 21, 2010 2:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut nu stiu daca ma puteti ajuta dar si pe mine ma intereseaza sa reciclez hartia si in acest sens am unele idei, un spatiu la 8 km de tg. Mures, sotul meu o firma, daca trebuie o sa fac si o firma nonprofit.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIU, ENERGII ALTERNATIVE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum