Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

CARIERA CONSULTANT

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
manuella
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 10:04 am    Titlul subiectului: CARIERA CONSULTANT Răspunde cu citat (quote)

buna , sunt noua pe acest site si sunt interesata de deruralarea acestor proiecte cu finantarea europeana .Vreau sa imi desfasor o activitate in acest domeniu si as vrea daca exista printre voi cineva care ma poate ajuta
Sunt din iasi si as dori daca cineva de la o firma de consultanta are nevoie in echipa de lucru de o persoana ca si asistent de proiect in prima faza.Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 3:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lucrul cu fondurile europene presupune o anumita rigoare in intocmirea documentatiei. O mica gresala de forma a facut ca proiecte altminteri excelente sa fie respinse tocmai datorita faptului ca cei ce le-au intocmit nu au putut respecta niste reguli simple.

O prima dovada a acestei rigori o arata cineva care posteaza cereri si oferte la rubrica respectiva a acestui forum si nu la alte rubrici.
Sus
Cuore
Nou venit

Data înscrierii: 30/Mar/2010

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 4:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiPatrascu a scris:
Lucrul cu fondurile europene presupune o anumita rigoare in intocmirea documentatiei. O mica gresala de forma a facut ca proiecte altminteri excelente sa fie respinse tocmai datorita faptului ca cei ce le-au intocmit nu au putut respecta niste reguli simple.

Nu greselile de forma determina respingerea si/sau suspendarea unor sume solicitate de catre beneficiar la rambursare, ci tocmai lipsa de documentare a firmelor de consultanta, necitirea ordinelor de eligibilitate, necunoasterea legislatiei romane in vigoare si a CE si lista poate continua.

MihaiPatrascu a scris:
O prima dovada a acestei rigori o arata cineva care posteaza cereri si oferte la rubrica respectiva a acestui forum si nu la alte rubrici.

Neconcludent.
Poti fi un bun consultant si fara a integra corect un mesaj intr-un subforum. Cum era vorba aia cu prefectura Very Happy ?
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 6:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorba aia era cu intelegerea unor reguli simple si nu se refera la greselile de forma (mesajul in sine nu are nimic gresit).

Exemplu:
- solicitarea la finantare pentru mijloace de transport, cand pe programul respectiv scrie clar ca nu sunt eligibile; proiect respins ca neeligibil
- postarea intr-o categorie nepotrivita a forumului, cand scrie clar si mare unde se pun ofertele/cererile.

Incepeti sa sesizati un tipar?

Eu totusi nu mi-as permite sa fac afirmatii generale de tipul "nedocumentarea firmelor de consultanta". Daca vreti, vorbiti la obiect, cu exemple, caci altminteri eu ma simt jignit. De doua ori chiar, prin limbaj vulgar si referi la prefectura. Ati gresit putin forma de adresare, aici incercam sa ne dovedim cat mai profesionisti si bine documentati.
Sus
manuella
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 6:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

imi cer scuze , din cauza mea vad k incep sa apara dispute .Pur si simplu m-am gandit sa postez astfel anuntul intr-o zona in care se comunica frecvent unde as putea sa primesc vreun raspuns si nu la alta la care nu s-a mai scris din 2009. Inca odata imi cer scuze Embarassed
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Sâm Apr 03, 2010 8:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multa bafta in domeniu. Fiecare anunt nou postat de la ultima autentificare pe forum iti va fi semnalat vizual, cred eu, suficient de bine, la urmatoarea accesare a forumului, astfel, cei interesati pot avea un acces rapid la mesajele nou postate. Nu-i nevoie sa alegi un anume subforum pe considerentul ca este mai citit decat celelalte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SERVICII DE CONSULTANTA Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum