Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

MEDICAL

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andreea manea
Nou venit

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 2:01 am    Titlul subiectului: MEDICAL Răspunde cu citat (quote)

Buna seara

As dori sa aflu daca aceste fonduri pot fi folosite in vederea dotarii unor maternitati din Bucuresti cu aparatura de ultima ora pentru ca viitoarele mame sa duca sarcina cat mai aproape de termen, este vorba de tratamente efectuate in timpul sarcinii in caz de incompatibilitate RH. In al doilea rand va rog sa-mi spuneti daca putem trimite personal medical la formari de scurta , ma refere la cadrele medicale care vor face astfel de tratamente.

Cu sitma!
Andreea Manea

P.s. Mult succes in continuare si felicitari pentru site. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 11:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Raspunsul este DA pentru toate intrebarile, dar cu precizari:

1. Daca sunteti din mediul privat, finantarea maxima este 200.000 euro pentru categoria dotarilor, iar pentru formare profesionala trebuie putin aprofundata discutia.

2. Daca sunteti din sectorul public, trebuie sa va adresati autoritatii publice de care apartineti care trebuie sa aplice pentru un astfel de proiect, dar vestea buna e ca sumele accesibile pentru investitii sunt (mult) mai mari.
Sus
xcons
Junior

Data înscrierii: 21/Noi/2008

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 12:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Raspunsul dat de colegul nostru este valabil numai daca solicitantul este o microintreprindere (maxim 9 salariati, cidrade afaceri SAU active totale mai mici de 2 mil Euro).

Avand in vedere ca va referiti la "dotarea unor maternitati din Bucuresti", ma intreb daca acest criteriu este respectat.

Asteptam detaliile.
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 2:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In urma unei discutii telefonice cu Andreea Manea, se pare ca activitatea vizata este mai mult una umanitara, de ajutorare a unor maternitati existente si nu una in nume propriu, de agent economic din domeniul serviciilor medicale. Intrucat in viziunea mea ideea nu prea cadreaza cu principiile de acordare a fondurilor europene, imi declin competenta si rog alti membri ai forumului sa intervina cu idei si sugestii.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> DIVERSE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum