Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

doresc sa construiesc un camin de batrani !

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
lucian ionescu
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Lun Noi 17, 2008 1:38 pm    Titlul subiectului: doresc sa construiesc un camin de batrani ! Răspunde cu citat (quote)

Am o dilema nu stiu ce inseamna diferenta dintre un camin de batrani care genereaza profit si unul care nu genereaza profit

Mentionez ca sunt proprietarul unui teren in localitatea Barcanesti,Jud Prahova si doresc sa construiesc un caminn de batrani,daca am inteles bine procentul finantari este de 100% intr-un caz sau 70% in celalalt caz.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 17, 2008 4:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Activitatile sociale sunt de regula negeneratoare de profit. Simplele calcule economice ale investitiei vor arata ca incasarile sunt egalate de cheltuieli. N-as considera o problema asta.
Pe ce masura ai dori sa aplici?
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mar Noi 18, 2008 10:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca solicitantul este un ONG beneficiaza de o finantare de 100%, daca e vorba de o societate comerciala, atunci 70%.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
marian GAVRILA
Nou venit

Data înscrierii: 08/Apr/2009

MesajTrimis: Mie Apr 08, 2009 10:49 am    Titlul subiectului: Re: doresc sa construiesc un camin de batrani ! Răspunde cu citat (quote)

[quote="lucian ionescu"]Am o dilema nu stiu ce inseamna diferenta dintre un camin de batrani care genereaza profit si unul care nu genereaza profit

Mentionez ca sunt proprietarul unui teren in localitatea Barcanesti,Jud Prahova si doresc sa construiesc un caminn de batrani,daca am inteles bine procentul finantari este de 100% intr-un caz sau 70% in celalalt caz.[/quote ] MARIAN ,AI REUSIT SA AFLII RASPUNSUL?SUNT INTERESAT SI EU DE ACEA IDEIE,AM UN TEREN LA TECHIRGHIOL -CONSTANTA SI VREA SA DEMAREZ UN ASEMENEA PROIECT,DACA MA POATE AJUTA REFERITOR LA FINANTAREA CU FONDURI STRUCTURALE SAU DE ALT FEL,KIAR AS FI INTERESAT DE O COLABORARE.MULTUMESC
Sus
moni_r
Junior

Data înscrierii: 19/Apr/2007

MesajTrimis: Mie Mai 06, 2009 12:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ,
referitor la caminul de batrani, eu am identificat urmatoarele variante:
- POR 3.2- unde pot aplica fundatii/asociatii acreditate, si unde nu se poate realiza decat modernizarea cladirii ( minim 1 an de functionare)
- POR 4.3 - microintreprinderi cod caen 8730, construire + modernizare cladire ( minim 1 an de functionare)
Intrebarea mea este, ca si SRL, pot sa functionez fara sa fiu acreditat? Informatiile gasite arata ca se pot acredita ca si furnizori de servicii sociale doar fundatii si asociatii ( nu SRL).
Alte pareri? Mersi
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum