Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Conflict de interese elaborator SF - elaborator Pth

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AUTORITATI PUBLICE LOCALE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sizzle
Nou venit

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Lun Mar 23, 2009 5:00 pm    Titlul subiectului: Conflict de interese elaborator SF - elaborator Pth Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua! As dori sa stiu daca, in cadrul unui proiect integrat derulat in cadrul FEADR-Masura 322, elaboratorul studiului de fezabilitate poate participa la procedura de atribuire a contractului de realizare a proiectului tehnic sau exista conflict de interese/incompatibilitate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 23, 2009 5:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si cam care ar fi conflictul de interese?
Elaboratorul SF, daca procedura ar fi cea mai avantajoasa oferta dpdv th-economic, ar avea un avantaj deoarece a gandit solutia tehnica. Firesc este ca cel ce a gandit o solutie sa fie lasat sa liciteze pentru a o pune in practica.
Am auzit ca au fost programe care interziceau celui ce a facut SF-ul sa participe la procedura de licitatie. Mare tampenie. Astfel te poti trezi ca a facut unu' o traznaie si altul trebuie sa o dreaga.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AUTORITATI PUBLICE LOCALE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum