Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

POSDRU si platforma e-learning??

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
boy
Solicitant

Data înscrierii: 04/Noi/2008

MesajTrimis: Mar Noi 04, 2008 9:31 pm    Titlul subiectului: POSDRU si platforma e-learning?? Răspunde cu citat (quote)

Unde poate fi inclusa dezvoltarea de software pentru o aplicatie gen e-learning? De pe care sa se si faca din al doilea an instruirea targetului ales? Ar putea fi activitate eligibila in cadrul unei axe POSDRU? daca nu la POSDRU, atunci aveti idee pe unde ar putea fi finantata o astfel de dezvoltare de proiect software? (la e-comerce, e-learning e eligibila cumpararea unui asfel de soft, nu crearea)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mar Noi 04, 2008 9:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O solutie ar fi sa te bagi in parteneriat cu o firma care sa fie solicitantul principal, si care sa aiba nevoie de solutia ta e-learning pentru instruirea propriilor salariati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
boy
Solicitant

MesajTrimis: Mar Noi 04, 2008 9:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

adi_c a scris:
O solutie ar fi sa te bagi in parteneriat cu o firma care sa fie solicitantul principal, si care sa aiba nevoie de solutia ta e-learning pentru instruirea propriilor salariati.

da, pare sa se lege mai bine asa. S-ar potrivi la DMI. 3.2 cred, dar nici acolo nu vad sa poata fi strecurata ca activitate eligibila (dezvoltarea platformei), mi-e ca ma invart in jurul cozii si mai bine renunt ...
Sus
boy
Solicitant

MesajTrimis: Mar Noi 04, 2008 10:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

boy a scris:
mi-e ca ma invart in jurul cozii si mai bine renunt ...

adica renunt la platforma... desi niste salarii pentru activitatea asta nu erau de ici de colo...
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mie Noi 05, 2008 8:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa zicem ca exista firma A care are doreste sa creasca calificarea unui numar de salariati. Firma A face un parteneriat cu firma B (firma ta...).

Daca firma A (solicitantul principal) obtine finantare pentru un proiect pe DRU, si trece la activitati achizitioanrea unei platforme e-learning, evident aceasta va trebui achizitionata respectand procedurile de achizitie publica.

Daca insa, firma A are ca si activitate instruirea oamenilor, pe care o asigura firma B (in baza acordului de parteneriat) atunci se schimba treaba. Adica, firma B, ca sa poata asigura instruirea angajatilor firmei A, are nevoie in prealabil sa-si construiasca un suport de curs (platforma e-learning), care binenteles nu va fi un produs standardizat (de exemplu cum ar fi o cutie frumos colrata care contine un DVD si un manual de utilzare, ce se pot cumpara din raftul oricarui magazin de profil), ci va fi o solutie informatica adaptata la nevoile reale (analizate in prealabil) ale firmei A.

Nu stiu daca am reusit sa ma fac inteles, insa depinde foarte mult de cum prezinti problema in lista de activitati ale proiectului...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
curly
Junior

Data înscrierii: 25/Aug/2008

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2009 2:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna,

se poate finanta urmatoarea activitate?o intreprindere sau ong care activitate in domeniul internetului care doreste sa dezvolte/achizioneze o platforma elearning pentru a oferi furnizare de cursuri online pentru managerii firmelor-clienti. eu am studiat axa 3.2 Formare si sprijin pentru ?Âźntreprinderi si angaja??i pentru promovarea adaptabilit????ii;-"Competente pentru competitivitate" si nu sunt sigura daca este ok.

multumesc
Sus
curly
Junior

Data înscrierii: 25/Aug/2008

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2009 6:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

imi raspunde si mie cineva, plsss
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum