Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

obtinerea avizelor pentru investitii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SUBIECTE CONEXE RELEVANTE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Dec 20, 2008 7:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am ramas cu un gust amar dupa sesiunea aceasta.
punct.
ecoanalitic
Solicitant

Data înscrierii: 16/Mar/2008
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Sâm Dec 20, 2008 10:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

completare la povestea cu natura 2000:
- ati primit toti probabil de la APDRP adresa ANPM 2221 / 16.12.2008 cu referire la avizul Natura 2000
Pt cei care nu au primit, in mare cam asta zice:
1. art 52 din OUG195 abrogat (ma rog, schimbat) asa cum am descris anterior
2. explicatii legate de Declaratia autoritatii responsabile cu monitorizarea siturilor Natura 2000 astfel:
- se solicita in conf. cu Regulamentul Comisiei (CE) 1828/2006 anume DOAR pt proiecte majore asa cum sunt ele definite de art. 39 din Regulamentul (CE) 1083/2006 adica peste 25mil euro proiecte mediu si peste 50mil euro restul

Banuiesc ca acei dintre voi care gestionati deja proiecte de asemenea valoare nu aveti nevoie de alte detalii, iar pe ceilalti... nu ii mai intereseaza.

Incet incet... se aseaza si ghidurile si alte chestii... eu sunt optimist geo, abia astept ultima sesiune din 2013 cand totul va fi lapte si miere si un sistem perfect si ... probabil deloc bani din cauza crizei Smile

PS
e toata lumea in viata dupa 322? Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
geo_t
Expert

MesajTrimis: Dum Dec 21, 2008 12:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu inca mai imi ling ranile...
cred ca multi sunt in situatia asta dar nu recunosc.
oricum din 6 proiecte complexe cu unu n-am razbit. Eu zic ca am luat un scor bun. Pana la urma totul se reduce la statistici.
ebi
Senior

Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun Dec 22, 2008 9:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ecoanalitic a scris:
PS
e toata lumea in viata dupa 322? Smile
După mai bine de o săptămînă revin Și citesc ce se mai întîmplă pe acest forum. Toate le-am lăsat în urmă. Ne-am concentrat pe regiunea N-V. Cîte una-două echipe „independente” în județele CJ, BN, MM, SM. Pînă la urmă se pare că am reușit să-i înduplecăm pe toți. Îmi (ne) pare rău de cei pe care i-am abandonat pe drum, rămînînd să reîncercăm anul viitor. Am abandonat pe toți cei cu pensiuni. Nu știu de ce credeau că dacă ne promit 10% (contra unui avans de cîteva sute de euro..) din cheltuielile nerambursabile, noi ne vom ocupa de tot, adică inclusiv de treaba lor. Unii de-a dreptul penibili: chiar își închipuiau că noi ne vom da peste cap să le rezolvăm problemele de succesiune sau alte chestii legate de legalitatea proprietăților lor (asta ca o paranteză, că nu numai funcționarii sunt „ticăiăi”).
Marți seara am chemat o colegă la mine în birou și i-am cerut „situația” cu avizele și acordurile care încă nu fuseseră eliberate și transmise. Erau multe lipsă. Eram cu toții mult mai mult decît obosiți. Și am întrebat-o: „crezi că eu o să reușesc să supraviețuiesc pînă vineri la ora 14?”. A dat răspunsul corect: „trebuie!”. Vineri la ora 12 ne-a parvenit la Cluj un ultim aviz f. important de la București. Și așa am reușit să ne încadrăm în termene, fără a mai fi nevoiți să apelăm la „tot felul” de artificii. În 19 decembrie la ora 19 eram din nou la sediul firmei cu principalii colaboratori. Am făcut bilanțul și am socotit cui ne-am obligat să plătim pentru ajutorul acordat. În această listă intrau și soțiile (sau soții) noastre(/noștrii) care nu numai că ne-au suportat, dar ne-au și ajutat cu ce le(i)-am solicitat: o cunoștință, un sandviș, o așteptare la aeroport a unor documente…Am hotărît să ne oprim cu lista cînd am ajuns la…50(cincizeci). Evident, că nu ne mai ajungeau banii să plătim tot ce am promis. Așa că am restabilit ordinea. Noi la coadă. Apoi am băut împreună cîte un canceu de vin. Și m-am trezit după 20 de ore … sub biroul meu. Supraviețuiserăm!
Azi m-am reîntîlnit cu voi. Și rămîn la convingerea că trebuie să ne întîlnim cît de curînd.

Ultima modificare efectuată de către ebi la Vin Oct 08, 2010 2:33 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
geo_t
Expert

MesajTrimis: Mar Dec 23, 2008 11:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu stiu daca cineva putea sa spuna mai frumos si mai adevarat despre toate starile sufletesti prin care am trecut, unii dintre noi, in acesta sesiune. O hartie de ultima ora, un aviz lipsa, un aviz care se cerea intr-un loc iar in altul era scos... In cateva ore treci de la agonie la... un pas de moarte...
Mai ales ca eu am stat la "baza" si colegii mei au fost in "teren"...

Cred ca dupa sarbatori avem un respiro de o saptamana-doua si putem sa stabilim o intalnire.
Va rog sa ma anuntati din timp de hotararea voastra.
ebi
Senior

Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum Ian 04, 2009 11:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ebi a scris:
O reac??ie la care chiar nu m?? aÂ?teptam. M?? refeream la cei care consider?? c?? este normal s?? ia Â?pag??, c?? de-aia sunt puÂ?i acolo, nu?, ca s??-Â?i pun?? semn??tura pe un document. Â?i m?? refeream doar la c?¼teva mii. Din sutele de mii de func??ionari. Deci cam la 1(unu)% din to??i. Din experien??a mea sunt cam 2%...5%. Pu??ini, dar foarte toxici.

?Ćœntretimp mi-am schimbat p??rerea. ?Ćœn domeniul de care noi ne ocup??m s?Âźnt mai mul??i. Apreciez c?? ?Âźn jur de 18%. La acest procent nu mai s?Âźnt toxici. S?Âźnt mortali. Problema lor este c?? ei nu Â?tiu c?? noi s?Âźntem mai buni dec?Âźt ei. Vom discuta problema cu cei care vor veni la prima noastr?? ?Âźnt?Âźlnire.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> SUBIECTE CONEXE RELEVANTE Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum