Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

atelier mobila

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
spf
Solicitant

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Vin Oct 24, 2008 1:09 pm    Titlul subiectului: atelier mobila Răspunde cu citat (quote)

buna ziua,
am infiintat o firma de aproximativ 5 luni,am achizitionat un teren pe care as vrea sa fac o hala pentru fabricare de mobila.Intrebarea mea este daca se poate finanta o astfel de afacere?
Va multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mylalex
Solicitant

Data înscrierii: 30/Sep/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Oct 25, 2008 1:57 pm    Titlul subiectului: finantare Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua! Ceea ce doriti d este posibil. Important mai este sa specificati in ce mediu urban sau rural doriti sa implementati acest priect?! Constructia, achizitia de utilaje, mijloace de trasnport al materiei finite etc sunt cheltuieli eligibile si sunt finantate. Pentru aceasta aveti nevoie sa faceti o documentatie sau sa contactati o fima de consulanta care sa se ocupe de proiectul dv.
Ne puteti contacta la tel 0744867177.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
spf
Solicitant

MesajTrimis: Lun Oct 27, 2008 3:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua,
terenul este situat in mediul rural,m-ar mai interesa niste amanunte de ex:
-trebuie sa incep proiectul cu banii mei dupa care mi se inapoiaza?,nu cunosc procedeul...eu nu dispun de bani si ma gandeam la un credit...
daca puteti sa ma ajutati cu niste raspunsuri.....va multumesc.
Sus
mylalex
Solicitant

Data înscrierii: 30/Sep/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 27, 2008 3:25 pm    Titlul subiectului: finantare Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua! va incdrati pe masura 312 PNDR finantarea poate fi de pana la 70% iar aportul dv reprezinta restul plus cheltuielile neeligibile. Daca nu aveti bani necesarii inceperii nvestitiei puteti cere 20% avans din val nerambursabila pentru demararea proiectului. Puteti merge si pe varianta de credit sau o declaratie pe propria raspundere ca asigurati parea dv.
Ne puteti contacta la nr de tel 0744867177 sau email: mylalex_projects@yahoo.com
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mie Oct 29, 2008 10:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca omul nu are banii necesari, cu cei 20% prefinantare nu prea ajungi departe, mai ales daca tii cont si de perioadele de timp care trec intre depunerea solicitarii de rambursare si efectuarea propriu-zisa a platilor.
Sus
spf
Solicitant

MesajTrimis: Sâm Noi 01, 2008 2:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua,
am omis un amanunt.....firma cum am mai spus este infiintata de 5 luni si are ca domeniu principal de activitate ''intermedieri in comertul cu produse diverse'',dar am si cod caen pt fabricarea de mobila......,exista vreo problema?
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Sâm Noi 01, 2008 11:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, exista. Daca mergi pe programele unde pot fi beneficiari eligibili doar societatile comerciale, atunci, cam peste tot se cere minim un an de activitate. Daca optezi pentru PNDR, atunci poti fi elgibil si ca persoana fizica.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum