Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

ajutor

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
popovici liliana
Nou venit

Data înscrierii: 25/Sep/2008

MesajTrimis: Joi Sep 25, 2008 2:57 pm    Titlul subiectului: ajutor Răspunde cu citat (quote)

sunt lili si sunt consilier la in colegiu .In cadrul colegiului ,anul acesta a venit un elev in clasa a IX profil mate -info intensiv.Din pacate el are o problema si anume este cu handicap motor se deplaseaza in carut ,vorbeste foarte greu si scrie la fel (are dislexie).Poate sa-mi spuna cineva unde catre ce liceu sa-l indrum (aici el nu face fata deoarece nu poate sa fie in pas cu ceilalti elevi ,nu poate sa-si ia notitele de la cursuri si nici nu poate sa fie ascultat ,vb foarte greu ). Cine ma poate ajuta .
va multumesc din suflrt
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 25, 2008 6:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

desi nu-mi place chestia cu "sunt lili" trec peste si iti dau un sfat: daca baiatul a venit la mate-info intensiv inseamna ca e capabil si-l duce mintea.
Poti sa-l ajuti obtinandu-i o ora in plus la teze, examinare preferentiala, etc. Merita niste sanse si cred ca nu trebuie trimis la o scoala speciala atata timp cat a intrat la o scoala normala.
Am intalnit un copil de liceu cu tripareza spastica, a facut liceul normal si s-a descurcat mai bine ca elevii normali. Cu aceste facilitati.
Asta trebuie sa-i sfatuiesti pe parinti, sa mearga la inspectorat si sa faca cerere.
Copilul acela are acest drept si are o sansa pe care tu poate i-o spulberi atunci cand il indrumi catre o scoala speciala... In plus poti sa-l deprimi...
Fa asta pentru el.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum