Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Instruire

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TRANSPORTURI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
CRomanescu
Nou venit

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Joi Aug 14, 2008 10:20 am    Titlul subiectului: Instruire Răspunde cu citat (quote)

Fac parte (inca) dintr-un centru de cercetare in drumuri, parte a Companiei Nationale de Autostrazi si Drumuri Nationale din RO. Avem nevoie de un program de instruire tehnica specializata (in domeniile drumuri, poduri, trafic rutier) pentru a putea raspunde solicitarilor de calitate a studiilor pe care noi le efectuam.
Unde credeti ca s-ar incadra acest program, avand in vedere ca pe POS Transport nu este prevazut asa ceva?
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
geo_t
Expert

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 14, 2008 2:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca aceasta cheltuiala s-ar regasi doar in bugetul Institutiei dvs. Sunteti Compania Nationala de Autostrazi si DN, aveti begete de mai multe sute de mil de euro, gestionati poate miliarde de euro si nu gasiti bani de o instruire? Sa fim seriosi...

Ce inseamna "solicitari de calitate"? Adica nu aveti ISO???? Dvs, printre altele, faceti si studii de trafic (banuiesc). Adica nu sunteti calificati sa le faceti???
Fiind parte a CNADN, banuiesc ca ei sunt certificati... desi am mari indoieli...

In cadrul programelor de finantare, in momentul cand aplicati, in buget intra si instruirea personalului. Nu stiu insa daca este sau nu cheltuiala eligibila, acestea sunt specifice programelor, unele finanteaza training altele nu.
Nu stiu daca exista vreun program care sa finanteze obtinerea certificarii in domeniul calitatii...

Intre noi fie vorba, poate face vreo economie dl Casuneanu si iese si de-o acreditare ISO... Parearea mea!
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> TRANSPORTURI Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum