Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

referitor la pos- cce- axa 1

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
agrofinance group
Solicitant

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Mar Apr 08, 2008 1:06 pm    Titlul subiectului: referitor la pos- cce- axa 1 Răspunde cu citat (quote)

Oare nu ne agitam degeaba fiecare cu proiectul lui... bani cam putini.. ca sa nu zic infimi fata de ce ne asteptam, asa-i sau ma insel eu....??
O alta problema pe care doresc sa o intreb: licitatia va fi de pe 05.05 -pana in august si atunci se va trage linie.... si se va vedea ce si cum? in functie de punctaj? cei ce nu se vor incadra atunci ce vor face?
chestia cu on-line cand va fi data drumul ca sa ne inregistram bugetele si cererile???
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ebi
Senior

Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Apr 08, 2008 6:19 pm    Titlul subiectului: Re: referitor la pos- cce- axa 1 Răspunde cu citat (quote)

agrofinance group a scris:
Oare nu ne agitam degeaba fiecare cu proiectul lui... bani cam putini..
F??r?? s?? fi analizat o statistic?? oficial??, apreciez c?? din fondurile de preaderare s-au finan??at ?¼ntre 5 000 (cinci mii) Â?i 10 000(zece mii) de proiecte ?¼n ultimii ani. Cel pu??in 100 (una sut??) de cazuri le cunosc personal. Cred c?? p?¼n?? acum s?¼nt totuÂ?i c?¼??iva care nu s-au agitat degeaba. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
agrofinance group
Solicitant

MesajTrimis: Mie Apr 09, 2008 10:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sincer, nu vorbesc de preaderare ci de cele de acum, de structurale. eu sunt de acord ca au fost proiecte multe finantate pe preaderare insa nu era atat de mare apetitul cum este acum. ...si prin urmare aceiasi bani de atunci inseamna putini acum..
Sus
TEODORA22
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mar Mai 27, 2008 1:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
O alta problema pe care doresc sa o intreb: licitatia va fi de pe 05.05 -pana in august si atunci se va trage linie.... si se va vedea ce si cum? in functie de punctaj? cei ce nu se vor incadra atunci ce vor face?

Cei ce nu vor obtine cel putin 65 de punte vor primi proiectul retur si-l vor putea reface pentru a-l prezenta in la urmatoarea solicitare de proiecte. Cei care obtin cel putin 65 de puncte si se termina banii inainte de a le ajunge randul, raman pe lista pentru urmatoarea chemare.
Actioneaza principiul "primul venit, primul servit".
Sus
moni_r
Junior

Data înscrierii: 19/Apr/2007

MesajTrimis: Mie Iul 09, 2008 10:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna,
Eram curioasa pe unde apare in Ghid punctajul minim de 65 de puncte pentru ca proiectul sa fie reportat in sesiunea urmatoare? Si se stie cumva cam pe cand se preconizeaza o noua sesiune pe investitii mari ( avem noroc anul acesta poate?
Mersi mult,
Monica
Sus
TEODORA22
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mie Iul 09, 2008 11:01 am    Titlul subiectului: punctaj Răspunde cu citat (quote)

In general apare in ghiduri din POSDRU in locurile in care se explica cum se calculeaza punctajul (baremurile de punctuare). Daca apare sau nu o noua chemare anul acesta nu stiu, totul depinde de sumele aprobate pentru acest an, de numarul (si sumele aprobate) proiectelor punctuate correspunzator pana in acest moment.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIUL DE AFACERI Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum