Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Fonduri pentru utilaje protectia mediului - la un SA

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIU, ENERGII ALTERNATIVE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ionut2
Nou venit

Data înscrierii: 23/Apr/2008

MesajTrimis: Mie Apr 23, 2008 9:36 am    Titlul subiectului: Fonduri pentru utilaje protectia mediului - la un SA Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua !
Lucrez la o societate pe actiuni care are ca obiect de activitate comercializarea ,intretinerea si reparatii autoturisme ,care are peste 200 angajati. Doresc sa stiu daca pot obtine fonduri pentru dotarea societatii cu utilaje pentru presarea ambalajelor,a maselor plastice etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan.moldovan
Junior

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Mie Apr 23, 2008 1:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La partea de IMM , activitatea nu este eligibila , presupun ca va incadrati in litera G a Caen.
Sus
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 23, 2008 2:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incearca pe POS CCE axa 1. Citeste cu atentie ghidul pentru ca tu propui sa-ti achizitonezi utilaje de gestionare a deseurilor rezultate din procesul de activitate - reducerea volumului acestora, colectarea selectiva la sursa etc.
Faci o firma separata care are ca obiect activitatea de salubritate, curatenie la firme si iei utilaje pentru ea. Justifici de ce trebuie sa externalizezi serviciul.
bogdan.moldovan
Junior

MesajTrimis: Mie Apr 23, 2008 2:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe CCE nu ai nici o sansa.....
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mie Apr 23, 2008 7:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce crezi ca nu are sanse? Este suficient daca activitatea noua pe care vor s-o finanteze este eligibila.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
geo_t
Expert

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 23, 2008 7:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a fost o sugestie...
bogdan.moldovan
Junior

MesajTrimis: Joi Apr 24, 2008 11:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Problema este ca nici una din ambele activitati nu este eligibila pe CCE, nici activitatea actuala , nici cea pentru care vrea sa ceara finantare.
Cod-ri Caen din gr : 360-370-381-382-390 nu sunt eligibile pe CCE.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> MEDIU, ENERGII ALTERNATIVE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum