Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Pagini web

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> E-ECONOMIE, DEZVOLTARE, CERCETARE, INOVARE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sydneymihail
Solicitant

Data înscrierii: 11/Ian/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 5:29 pm    Titlul subiectului: Pagini web Răspunde cu citat (quote)

Din cate am auzit nu se acorda fonduri primariilor care nu au un site.
Cum as putea sa obtin (de unde) o situatie a primariilor din tara care nu au site? Exista cineva care se ocupa la nivel centralizat de aceasta evidenta? As putea sa realizez pentru fiecare dintre ele un site si apoi sa le centralizez si informatiile, sa le actualizez informatiile, sa le asigur service on-line...etc....Cine ma poate ajuta / indruma in aceasta privinta?

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 9:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Simpatica intrebarea ta...

Sunt convins ca marea majoritate din cei care activeaza pe acest site au cel putin idee (si macar o solutie practica...) despre ce inseamna realiarea unei pagini web.

Daca cineva ar avea acces la o astfel de banca de date (desi nu cred sa existe as ceva) sigur ar pastra informatiile spre uz personal...

No offence...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sydneymihail
Solicitant

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 31, 2007 10:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

adi_c a scris:
Simpatica intrebarea ta...

Sunt convins ca marea majoritate din cei care activeaza pe acest site au cel putin idee (si macar o solutie practica...) despre ce inseamna realiarea unei pagini web.

Daca cineva ar avea acces la o astfel de banca de date (desi nu cred sa existe as ceva) sigur ar pastra informatiile spre uz personal...

No offence...

Sunt de acord cu tine...dar ca sa obtiii un proiect - eventual pe un termen lung trebuie sa oferi mult mai multe lucruri nu numai pagina de web (de exemplu gazduire, promovare, etc.)...eventual chiar sa cooperezi cu alte firme....Iar intrebarea se poate redirectiona direct catre oamenii din administratie care vizualizeaza acest forum...daca sunt intesesati.
Sus
Ela D
Nou venit

Data înscrierii: 20/Feb/2007

MesajTrimis: Mie Feb 21, 2007 11:50 am    Titlul subiectului: Re: Pagini web Răspunde cu citat (quote)

sydneymihail a scris:
Din cate am auzit nu se acorda fonduri primariilor care nu au un site.
Cum as putea sa obtin (de unde) o situatie a primariilor din tara care nu au site? Exista cineva care se ocupa la nivel centralizat de aceasta evidenta? As putea sa realizez pentru fiecare dintre ele un site si apoi sa le centralizez si informatiile, sa le actualizez informatiile, sa le asigur service on-line...etc....Cine ma poate ajuta / indruma in aceasta privinta?

Multumesc.

la nivelul fiecarui judet exista firme care se acupa cu realizarea de pagini web.V-am trimis un mesaj privat.Verificati-l, va rog
Sus
bbarbu
Nou venit

MesajTrimis: Mar Mar 06, 2007 11:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noi facem asta facem (portaluri / situri / aplicatii web), de ceva vreme, in administratia publica. Avem unele date despre situatia curenta in domeniu, exista si diverse initiative (publice / private). Suntem interesati sa cooperam si daca stabilim oportunitatea sa aplicam si pentru fonduri (daca avem / gasim o idee bine pozitionata). Ca experienta, am participat la programe FP5 / FP6 si PHARE.
Sus
Liuba
Nou venit

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2007 12:00 pm    Titlul subiectului: Apropo de pagini web Răspunde cu citat (quote)

un proiect care presupune crearea unui portal web care are ca scop cresterea transparentei pietei si protectia consumatorilor poate fi un proiect eligibil?
Sus
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2007 12:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Teoretic da, dar fa o estimare a cheltuielilor, apoi cauta masura la care s-ar putea incadra acest gen de interventie, si compara valoarea estimata de tine cu valoarea minima impusa de programul complement. Astept raspunsul tau!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ionijhonnie
Nou venit

MesajTrimis: Mie Sep 05, 2007 1:31 pm    Titlul subiectului: sit-uri primarii Răspunde cu citat (quote)

Ideea este buna, dar...
Ar fi bani aruncati in vant, deoarece marea majoritate a angajatilor primariilor sunt acolo datorita pilelor si nicidecum pe criterii de competenta. Multora dintre ei le este si frica sa puna mana pe tastatura, daramite sa foloseasca un soft specializat.
De aceea, nu vad cum s-ar putea face publicarea, actualizarea informatiilor de interes public, mai ales ca multe dintre ele fac obiectul multor interese de grup intre membrii consiliilor, ai partidelor...
Daca ne gandim numai la harta cadastrala... deja avem dureri de cap
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
adi_c
Dr. Honoris Causa

MesajTrimis: Mie Sep 05, 2007 9:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cati angajati de la primarii cunosti tu? Blamarea lor in bloc o faci bazandu-te pe date statistice? Daca da, fa-le publice... Dar tare mi-e teama ca e vorba de oaresce frustrari de ale tale...

In orice caz, considera ca ai primit un avertisment. Daca ai de pus vreo intrebare pe acest forum, fa-o, dar renunta sa mai aduci acuze generalizatoare. In decurs de o singura zi ai reusit performanta ca in doua randuri sa jignesti oameni care nu ti-au gresit cu nimic...
Sus
iulianiv
Nou venit

MesajTrimis: Lun Feb 11, 2008 6:25 pm    Titlul subiectului: Re: sit-uri primarii Răspunde cu citat (quote)

@ionijhonnie: Ce cauti aici? Nu e nici prosport, nici GSP. Ai intrebari legate de fonduri structurale/finantari/elaborare proiecte?
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> E-ECONOMIE, DEZVOLTARE, CERCETARE, INOVARE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum