Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

COFINANTARE - Cu ce oferte vin bancile din Romania

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Nicos
Junior

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Joi Iul 12, 2007 1:45 pm    Titlul subiectului: COFINANTARE - Cu ce oferte vin bancile din Romania Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Daca aveti informatii despre acest subiect va rog sa postati.

Sunt interesante detalii despre:
Perioada de cofinantare
Garantii cerute
Sume minime-maxime
Termen de gratie
Dobanzi practicate
ETC

Multumesc,
Nicos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Nicos
Junior

MesajTrimis: Mar Iul 17, 2007 12:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva detalii despre fondul de garantare pentru IMM?

Nicos
Sus
andra_bma
Senior

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 18, 2007 1:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant subiect.
Ma alatur si eu invitatiei lui nicos de a posta noutati referitoare la ofertele bancilor. E un subiect ce prezinta un mare interes pentru mine, asa ca o sa revin si eu cu noutati pe masura ce aflu.
Deocamdata stiu ca unele din bancile ce au semnat in anii trecuti protocoale de colaborare cu autoritatile de management si-au format retele de firme de consultanta iar intentia lor este de a colabora si pe viitor cu autoritatile de management.
Pentru unele programe se discuta adoptarea unei forme comune de plan de afaceri, prognoze financiare, etc.
Sus
Nicos
Junior

MesajTrimis: Joi Iul 19, 2007 5:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate nimeni nu vrea sa dezvaluie nimic despre acest subiect.

Se poate garanta un credit pentru cofinantare avand ca si garantie terenul pe care vei desfasura activitatea(terenul)?

Exista o banca care sa-ti ofere un credit fara sa iti ceara garantie imobiliara...si care sa aprecieze proiectul in sine...si planul de afaceri?

Nicos
Sus
zflorin
Nou venit

MesajTrimis: Joi Sep 20, 2007 8:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aici gasiti informatii referitor la ofertele BCR si BRD pentru SAPARD.
Nu vad de ce, pentru Fondurile Structurale s-ar schimba major conditiile. Intr-adevar, nu am gasit ceva expres pentru FEADR, dar cred ca sunt asemanatoare.
BCR:
http://www.bcr.ro/sPortal/sportal.portal?_nfpb=true&_urlType=action&LABEL_MAIN_sh=581715d3a9c83d29850f87841120d4e3&LABEL_MAIN_zz=100523.40243125848&LABEL_MAIN_pc=1&cci=09002ee280385764&desk=bcr_ro_0785&navigationId=021803262707131190000194&popup_w_webc_url=Channels/Persoane_juridice/Solutii_finantare/Programe_finantare/credit_investitii_cofin_sapard_pg_Content.akp&popup_desk=bcr_ro_0785&otherPopup=1&_windowLabel=LABEL_POPUP_1
BRD:
http://www.brd.ro/special-agricultura/finantarea-investitiilor/cofinantari-sapard/

**link-uri direct la paginile web ale bancilor, referitoare la acest subiect.
Sus
andra_bma
Senior

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 08, 2007 4:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am gasit un articol care suna interesant:

Banci care finanteaza ideile de afaceri
"Trei banci din Romania dau credite start-up cu perioada de gratie de pina la 12 luni."

continuare articol
Sus
mogul
Nou venit

MesajTrimis: Mar Noi 13, 2007 1:18 am    Titlul subiectului: off topic Răspunde cu citat (quote)

e off-topic insa vreau sa spun ca formatul siteului si cum t ajuta sa te lamuresti merita toata stima . mai ales wizardul: cine esti ce finantare doresti rtc... si te indruma exact unde ai nevoie. sincer bravo din toata inima initiatorilor! nu-s culegator de scame de fel insa sincer m-a ajutat si n-am dc sa ma feresc sa o zic . ms ink o data
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> DIVERSE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum