Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Ce proiecte putem accesa noi, ONG-urile ?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
iepurasu
Nou venit

Data înscrierii: 11/Ian/2007

MesajTrimis: Mar Apr 10, 2007 11:55 am    Titlul subiectului: Ce proiecte putem accesa noi, ONG-urile ? Răspunde cu citat (quote)

In primul rand bun gasit tuturor. Sunt la primul post pe acest forum.
Am un ONG cu activitati in domeniul protectiei mediului si consultand sectiunea Ghid de finantare de pe site si alegand optiunea ONG, am gasit tot felul de domenii, numai protectia mediului nu.
Intrebarea mea este: pot accesa ONG-urile proiecte in domeniul mediului si daca da poate imi puteti indica mai exact ce teme de proiecte sunt agreate spre a fi finantate din fonduri structurale, eventual niste link-uri sau detalii ar fi bine venite.
In domeniul mediului eu as dori o implicare ca ONG in conservarea biodiversitatii, managementul deseurilor, consultanta in domeniul mediului, refacerea de site-uri degradate, cercetare in vederea reducerii poluarii, etc. Precizez ca am posibilitatea de a realiza parteneriate cu universitati si institute de cercetare.
Va multumesc !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Mar Apr 10, 2007 9:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domenii in care ONGurile pot fi beneficari elegibili sunt multe, mai ales in domeniul mediului. Cautati pe acest site Programele complement si lecturati-le.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> EDUCATIE, SOCIAL, SANATATE IN SECTORUL PUBLIC Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum