Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Axa Leader

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> ACHIZITII PUBLICE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
danasrl
Nou venit

Data înscrierii: 07/Apr/2010

MesajTrimis: Mie Apr 07, 2010 7:22 pm    Titlul subiectului: Axa Leader Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!

Ma confrunt cu urmatoarea speta: am primit finantare pentru un contract pe masura 431.1 pentru realizarea strategiei de dezvoltare a unui gal. Timp de 3 luni de zile cei de la agentie m-au plimbat de la o usa la alta pentru depunerea dosarelor de achizitie: ba ca se depun, ba ca nu se depun, ba e achizitie publica, ba ca e privata, ba ca se depune la OJ ba la Centru. In fine, procedura lor interna nu este clara si o stiu doar ei.... Acum cand in sfarsit s-au hotarat unde si cum se depun dosarele de achizitie imi spun ca am depasit termenul de depunere (maxim 3 luni). Am depus doar o parte din dosare si nu pe toate, iar pentru cele care nu au fost depuse, problema este ca nu am depus inca o documentatie pentru prelungirea termenului de depunere.... . S-a mai intalnit cineva cu o situatie asemanatoare? Daca da, care a fost solutia?

De asemenea doresc sa va intreb urmatoarele: daca la GAL-urile existente se mai pot alipi si alte comune care nu fac parte din alte GAL-uri.Care sunt demersurile ? (noi am primit finantare doar pentru un anumit numar de comune)
Cand se pot legaliza asocierile,inainte de selectare sau dupa selectarea celar 80 de GAL-uri pe tara ,de catre Ministerul Agriculturii ?
In Statutul asociatiei trebuie sa fie enumerati ca membrii fondatori si partenerii privati si cei publici sau este suficient sa fie denumite doar comunele si primarii lor ?
Sunt intrebari care ma framanta si m-as bucura sa primesc un raspuns autorizat .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> ACHIZITII PUBLICE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum