Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

IMPADURIRI

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AGRICULTURA (EXCLUSIV AGROTURISM)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tudorica2000
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Mar Ian 26, 2010 2:08 pm    Titlul subiectului: IMPADURIRI Răspunde cu citat (quote)

Imi poate spune cineva ce se intampla cu AXA 2: ÎmbunĂŁtĂŁĂŸirea mediului Âși a spaĂŸiului rural din PNDR, ma intereseaza in mod deosebit masura 2.2.1. Prima ĂźmpĂŁdurire a terenurilor agricole, dar si alte informatii care mi-ar fi de ajutor in vederea impaduririi unui teren.
Masura 2.2.1. a demarat, s-au terminat fondurile, nici nu a inceput, un ghid al solicitantului exista...?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi_c
Dr. Honoris Causa

Data înscrierii: 09/Ian/2007
Locație: Petrosani

MesajTrimis: Sâm Ian 30, 2010 8:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca deschizi acelasi topic de n ori crezi ca te ajuta cu ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
DARABANA
Nou venit

Data înscrierii: 20/Ian/2012

MesajTrimis: Vin Ian 20, 2012 6:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper sa nu gresesc topicul, ma intereseaza sa infintez o plantatie de brazi in vederea desfaceri ca brazi de craciun(stiu ca deocamdata nu merge extraordinar)dar eu ma gandesc sa-i desfac mai inteligent si ceea ce nu pot sa vand sa ramana pt. lemn de lucru.
Problema mea este ca am un teren pe care nu se prea face nimic numai ca sunt in zona in care terenul este pe masuri de agromediu si nu stiu daca imi este permis sa fac treaba asta si daca nu, cand (oare )as putea.
Mentionez ca pana acuma terenul nu a fost declarat la APIA (povestea este lunga si nu intereseaza pe nimeni), acuma l-am preluat eu si nu stiu ce ar fi mai bine sa fac si cum sa procedez sa fie si cat mai rentabil.

Poate ca nu sunt destul de explicit ,vreau sa zic ca daca este in zona in care tot terenul este declarat pe masuri de agromediu(normal ,ca subventia este consistenta) oare pot eu sa nu-l declar si ca urmare sa pot sa plantez pe el puiet de brad.

Daca cineva ma poate sfatui si ceva nu este clar va rog sa ma intrebati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AGRICULTURA (EXCLUSIV AGROTURISM) Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum