Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

infiintare plantatie agricola
Du-te la pagina Anterioară  1, 2

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AGRICULTURA (EXCLUSIV AGROTURISM)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
YoungPantera
Nou venit

Data înscrierii: 01/Ian/1970

MesajTrimis: Sâm Mai 26, 2012 9:17 am    Titlul subiectului: sal Răspunde cu citat (quote)

Salutate tuturor....

Sunt Alex din Constanta

Vreau si eu sa ma apuc de agricultura, nu am lucrat nici o data in domeniu acesta, doar mi-am ajutat putin rudele.
Vreau sa construiesc o sera total ECO, cu ingrasamant natural si singurele celtuieli care vor fi indiferent de temperatura de afara doar ch. cu forta de munca. Ma chinui de un an sa fac rost de bani sa imi iau un teren dar nu cred ca voi avea sanse in viitorul apropriat.
In legatura cu ingrasamantul natural am fost uimit din cate surse se pot creea, numai ca iti trebuie putina inventivitate si rabdare
Si acum intrebarea mea: Pot avea sanse sa iau niste fonduri europene chiar si fonduri garantate de strat in acest domeniu, si cum?
Ar mai fi o problema, nu sunt prea documentat in cea ce priveste aceasta ramura si daca ati putea sa imi dat o sursa de informare sigura
Imaginatie am, stiu ce vreau sa creez si cum vreau sa arate, dar nu sunt pregatit financiar

Care ma poate ajuta cu un raspuns

Multumesc anticipat

Am uitat sa mai adaug ca am o varsta sub 30 ani care presupun ca ar fi un avantaj tinand cont ca deobicei tineri fug de aceasta ramura care poate fi destul de profitabila si staini profita si ne cumpara terenurile.
Am mai citit pe o alta tema a acestui forum ca:
Silvia Butea a scris:
Indiferent de studiile aplicantului, daca acestea nu sunt in domeniul agricol, isi va lua un angajament pe proprie raspundere ca va urma un curs de calificare in domeniul agricol (un asemenea curs are minim 380 ore).

Nu am nici un studiu in cea ce priveste acest domeniu si daca mi-ar trebiu ar putea sa optez pentru un curs ce calificare. Dureaza mult mai putin.

Eu am si un loc de munca stabil.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
YoungPantera
Nou venit

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2012 8:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am impresia ca nu exista raspuns si pentru mine

multumesc mult
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2012 11:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

YoungPantera a scris:
am impresia ca nu exista raspuns si pentru mine

Raspunsul exista. Cititi cu atentie ce s-a postat pana acum, intrebarea dvs. a aparut sub alte variatii de "n" ori.

In acelasi timp, forumul nostru este unul specializat, unde purtam discutii pe teme precise, concrete, pe proiecte clar definite. Raspunsurile la intrebarile generale de tipul "cum fac sa accesez fonduri nerambursabile" au fost depasite cu mult timp in urma si nu mai ridica acelasi interes ca in trecut. Daca vreti mai mult decat ce a fost deja scris, atunci trebuie sa va inarmati cu rabdare.
Sus
YoungPantera
Nou venit

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2012 10:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am citi pe forum dar nu am gasit raspuns la intrebarea mea...
dar... oricum multumesc... o sa mai caut
m-am uitat doar peste tot unde scrie de agricultura
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AGRICULTURA (EXCLUSIV AGROTURISM) Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum