Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

Fermă iepuri

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AGRICULTURA (EXCLUSIV AGROTURISM)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
munteanu emanuel
Nou venit

Data înscrierii: 04/Mar/2011
Locație: CARANSEBES

MesajTrimis: Vin Mar 04, 2011 11:52 pm    Titlul subiectului: Fermă iepuri Răspunde cu citat (quote)

DORESC SA DESCHID O FERMA DE IEPURI AM BANII PENTRU A CUMPARA TERENUL DAR NU MAI AM BANI PENTRU CONSTRUCTIA EI SI PENTRU CUMPARAREA DE ANIMALE CUM POT ACCESA FONDURI IN ACEST SCOP?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Silvia Butea
Solicitant

Data înscrierii: 08/Noi/2011
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mar Noi 08, 2011 11:38 am    Titlul subiectului: Ferma iepuri Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Nu puteti accesa fonduri pentru infiintarea unei ferme, ci pentru instalarea Dvs. ca tanar fermier intr-o ferma preluata, deci existenta. Ideea cu o ferma de iepuri nu e tocmai cea mai buna, deoarece iepurii au cel mai mic coeficient pentru calcularea UDE-lor - conditie de eligibilitate. Trebuie sa aveti pe numele Dvs. si terenul si 6.000 femele pentru reproducere pentru a cere minimul de 12.000 Euro. In 5 ani, trebuie sa ajungeti la 10 UDE, deci la 10.000 femele de reproducere (exceptand masculii). Cheltuielile se fac in avans, urmand ca Dvs. sa vi se rambursese ulterior cheltuielile eligibile in proportie de 100%, in decurs de 5 ani, functie de durata proiectului si esalonarea investitiei. Cititi Ghidul solicitantului pe PNDR 1.1.2, de pe site-ul APDRP, pentru mai multe informatii.

Sper ca v-am fost de folos.
Sus
smfdnbhsnbgfs
Nou venit

Data înscrierii: 05/Iun/2013
Locație: FAGARAS

MesajTrimis: Mie Iun 05, 2013 12:47 am    Titlul subiectului: Re: Ferma iepuri Răspunde cu citat (quote)

buna seara,anul acesta voi primi o suma de 12.000 e si as dori sa infintez o ferma de capre dar nu vreau sa incep cu ceva mic doar din bani acestia,eu imi doresc sa fac o afacere mare cu capre dar nu am decat acesti bani si 2 h pamant intro zona de munte,am 22 de ani si imi doresc sa accesez si niste fonduri nerambursabile dar nu stiu exact de unde sa incep ce trebuie sa fac cati bani as putea obtine si daca se poate si 100/100 si mai stiu ca se da bani pentru instalarea tanarului fermier,daca ma puteti ajuta cu orice informatie as fi doarte recunoscator,va multumesc
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AGRICULTURA (EXCLUSIV AGROTURISM) Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum