Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

infiintare/dezvoltare ? ?

Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AGRICULTURA (EXCLUSIV AGROTURISM)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
iulian_andrey_90
Nou venit

Data înscrierii: 02/Mar/2012

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2012 10:03 pm    Titlul subiectului: infiintare/dezvoltare ? ? Răspunde cu citat (quote)

buna ziua. ma numesc andrei . am cateva nelamuriri legate de aceste fonduri .desi citesc de cateva luni bune numi dau seama de difenta dinntre 112 si 121..de ex eu acasa am 5 vitei si 1 vaca de lapte plus cca 5 ha pamant .. la masura 112 nu ma incadrez deoarece nu am ude ( aici sa inteleg ca nu am prea mari sanse pana la 6 ude mai trebuie )..
dar masura 121 zice ceva de dezvoltare..eu prin masura 121 nu as putea sa imi fac un proiect sa ma angajez sa imi dezvolt afacerea (sami cumpar utlaje, mai mult pamant si animale din bani de la UE ) ?? ? sau cum sta treaba cu 121 ???

si mai am o intrebare legata de 112.. deci cu ce detin eu animalele si pamantul nu ma incadrez la 112 , dar aici o " smecherie " se poate face : Legume proaspete, pepeni si capsuni - în sere si solarii... aici e o mare dilema pt mine.. are 35,954 UDE/ha....deci eu daca imi fac o mica sera sau solariu de capsuni pe 0.10 ha(10 ari ) fac 7 ude si ma incadrez plus ce mai am iau o suma destul de frumusica....

dar ma gandesc ca trebuie sa fie si aici o smecherie..pot sa fac aceste sere din celofan si lemn sau trebuie ceva special (irigatii-aici am o pompa, sa fie acoperit cu sticla si sa aiba o structura de fier). pare prea simplu
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Mar 03, 2012 6:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Discutiile despre Masura 112 se desfasoara in topicul catre care trimite acest link.

Topicul de fata se inchide.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> AGRICULTURA (EXCLUSIV AGROTURISM) Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum