Forum www.fonduri-structurale.ro

Ca utilizator al acestui forum va rugam sa consultati cu atentie regulamentul de utilizare. Construirea unei comunitati profesionale si, în primul rand, bunul simt în mesajele postate trebuie sa fie principalele repere ale acestui forum.
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare Regulament

problema alegere procedura achizitie publica

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> ACHIZITII PUBLICE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
carmen83
Nou venit

Data înscrierii: 02/Mar/2011

MesajTrimis: Mie Mar 02, 2011 2:36 pm    Titlul subiectului: problema alegere procedura achizitie publica Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
Am o problema in ceea ce priveste procedura de achizitie ce trebuie urmata. Am depus o cerere de finantare pe POS CCE axa 4 si in cererea de finantare la cap. achizitii este trecuta la procedura de urmat ”conf. oug 34/2006”. Dupa o analiza mai amanuntita mi-am dat seama ca ma incadrez la normele interne de achizitii prezentata ca anexa la contractul de finantare. Intrebarea mea este daca pot aplica ca si procedura normele interne de achizitii sau sunt obligata sa aplic ceea ce am scris in cererea de finantare, adica oug 34/2006? Mai pot modifica inainte de semnarea contractului de finantare tabelul achizitiilor si sa trec ca si procedura normele interne?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 02, 2011 5:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Achizitiile se fac conform contractului de finantare. Se aplica deci anexa la contractul de finantare cu asa-numitele "norme interne".
Sus
carmen83
Nou venit

Data înscrierii: 02/Mar/2011

MesajTrimis: Mie Mar 02, 2011 6:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns.
In cazul acesta cererea de finantare este si ea anexa la contract. Care anexa se ia in considerare ca se cam bat cap in cap. In cerere am trecut o procedura si in anexa 6 am alta procedura de urmat. Problema mea de fapt este daca eu aplic normele interne la controlul care il vor face cei de la minister se pot lua de faptul ca nu am respectat ce am scris in cererea de finantare?
Sus
MihaiPatrascu
Site Admin

Data înscrierii: 13/Iul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 02, 2011 10:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este indicat sa solicitati un raspuns si ofiterului dvs. de proiect, eventual intocmiti o adresa oficiala in acest sens.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum www.fonduri-structurale.ro -> ACHIZITII PUBLICE Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum